Rezultate te kerkimit per termin: +Madhe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.681Z

Gates:Afganistani,sfida më e madhe

Sekretari i Departamentit amerikan të Mbrojtjes, Robert Gates e konsideroi sot Afganistanin si sfidën më të madhe ushtarake të SHBA-së, por paralajmëroi se edhe Iraku paraqet një rikthim potencial të ditëve të vështira për trupat amerikane. Gates, i cili u paraqit përpara komitetit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.951Z

Ëndërroi për familje të madhe

Nga Express më 19 maj 2011 në ora 12:20 Brad Pitt gjithmonë e ka ditur se e dëshiron një familje të madhe. Aktori 47 vjeçar ishte bërë baba në vitin 2006, kur adoptoi Maddox dhe Zahara, kurse partnerja e tij Angelina Jolie lindi Shiloh, tani katër vjeçare, përderisa thotë se tranz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.340Z

Rama prezanton Unazen e Madhe

Kryetari i bashkise se Tiranes, Edi Rama ka prezantuar para publikut projektin e Unazes se Madhe qe pritet te nise nga shkolla Teknologjike duke vazhduar ne Selite, pas Parkut Kombetar e deri ne kryqezimin me rrugen e Elbasanit prane Akademise se Rendit. E cilesuar si nje nga arteriet kry

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.583Z

Emigrantet mesyjne Britanine e Madhe

0 brbr SSSAbrASS brbrNje emigrant humbi jeten ne Tunelin e La Manshit qe lidh Francen me Britanine e Madhe Sipas policise franceze trupi u gjet mbremjen e se martes dhe eshte goditur nga nje kamion qe po dilte nga njeri prej trenave qe transporton automjete Rreth 1500 emigrante po perpiqeshin te hy

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:31.000Z

Brexit, katastrofë për Britaninë e Madhe

Largimi i Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian do të jetë fatkeqësia më e madhe që nga Lufta e Dytë Botërore, ka thënë James Chapman, ish shefi i stafit për Brexit në Britani. Ai me këto deklarata i është drejtuar ministrit të tanishëm të Britanisë së Madhe për Brexit, Davi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.720Z

Rrezik nga Shqiperia e madhe

brbrKur na ndajne vetem pak dite nga vizita e kryeministrit shqiptar Edi Rama ne Serbi Beogradi zyrtar nuk ndihmon ne permiresimin e klimes mes dy vendeve Perkundrazi madje i hedh benzine zjarrit Presidenti serb Tomislav Nikolic edhe nje takim ne Beograd me kryeministrin e Frances Manuel Vals e ka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.798Z

Vizita ne Britanine e Madhe

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, u takua ne Londër me Kryetaren e Dhomës së Lordëve, baroneshën Suza. Ne kete takim u fol mbi meshtetjen e Britanise se Madhe per integrimin e Shqiperise, forcimin e marredhenieve miqesore, fuqizimin e bashkimit ekonomik dhe nxitjen e v

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama