Rezultate te kerkimit per termin: +Madhe

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.551Z

Xhamia e Madhe drejt perfundimit

brbrNje dite para festes se Bajramit kryetari i Bashkise se Tiranes inspekton punimet e xhamise se madhe prane rruges se Elbasanit I shoqeruar nga Imami i Tiranes Erjon Veliaj siguroi se shume shpejt besimtaret e kryeqytetit do te kene xhamine qe u ka munguar Objekti me i ri i kultit do te jete jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.247Z

CERN riprovon "përplasjen e madhe"

Projekti me i madh shkencor i ndërtuar nga Këshilli Evropian për Hulumtime Bërthamore (CERN), do të provojë sërish eksperimentin me përplasjen e madhe të grimcave, për të vërtetuar krijimin e universit. Në një komunikatë të lëshuar nga Këshilli Evropian për Hulumtime Bërthamore

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:43.121Z

Agjërimi në Kreshmën e Madhe

Diçka e veçantë duhet thënë për agjërimin gjatë Kreshmës së Madhe. Duke folur në përgjithësi, agjërimi është një element themelor i jetës së krishterë. Krishti agjëroi dhe i mësoi njerëzit të agjërojnë. Agjërimi i bekuar bëhet në sekret, pa e shfaqur dhe pa kritikuar t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.275Z

Debati per Shqiperine e Madhe

brbrTensionimi i marredhenieve diplomatike mes Shqiperise dhe Serbise eshte reflektuar edhe ne nje lloj beteje ne rrjetet sociale mes dy kryeministravebr Kreu i qeverise serbe i ktheu pergjigje deklarates te homologut shqiptar Rama ne Tuitter se Shqiperia e Madhe eshte vetem nje makth i serbeve e jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:45.825Z

Femra me këmbën më të madhe

Kjo është femra me këmbën më të madhe në Evropë. Ema Kahil nga Uorsteri, Angli, i ka shputat 33 centimetra të gjata. E kam të pamundur të gjej këpucë me numër 48.5, shprehet 19-vjeçarja. Kam nja dy palë me taka të larta, por jo ndonjë gjë për të qenë. Do të doja shumë të vis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.674Z

Greqia, frikë nga Shqipëria e Madhe

Zhvillimet e fundit në rajon, situata në Maqedoni dhe deklaratat mbi bashkimin e mundshëm të Shqipërisë me Kosovën, kanë rizgjuar në Athinë frikën nga makthi i Shqipërisë së madh. Një nga gazetat kryesore greke, Idisis, i ka kushtuar ballinën e të shtunës kësaj teme, nën titullin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.592Z

KRRTRSH miratohet Unaza e madhe

Keshilli i Rregullimit te Territorit te Republikes se Shqiperise KRRTRSh i mbledhur nen drejtimin e Kryeministrit Sali Berisha ka miratuar dje ndertimin e dy segmenteve rrugore pjese te Unazes se Madhe te Tiranes dhe rruges se Arbrit. Permes akuzave drejtuar kryetarit te Bashkise se Tiranes Berisha

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama