Rezultate te kerkimit per termin: +Madje +Samiu

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.001 / keyword[0] madje / docs[0] 113919 / hits[0] 154154 / keyword[1] samiu / docs[1] 198 / hits[1] 385 /
Alb Shkenca mes prof Repishtit dhe Aleksander Vangjel Kocanit
  • 2015-01-19

Alb Shkenca mes prof Repishtit dhe Aleksander Vangjel Kocanit

Transmetuar me 18012015 - 1755 Nga erciz Lolocibr br Alb Shkenca eshte nje institucion i krijuar pas viteve nentedhjete me synimin e mire per te afirmuar perpjekjet e individeve shqiptare te shkolluar ne disa prej institucioneve me te rendesishme europian

U largua nga puna helmon  veten inxhinieri i pyjeve
  • 2014-11-12

U largua nga puna helmon veten inxhinieri i pyjeve

e Merkure 12 Nentor 20141206 pm p classwp-caption-text Viktima Sami HanibrbrHelmon veten pas largimit nga puna inxhinieri i pyjeve ne Mat Sami Hani 43 vjec i dha fund jetes mbremjen e se henes brBurime prane Drejtorise se Policise se Qarkut Diber bene me dije se 43-vjecari nderr

No Pic available
  • 2014-08-03

Letrat e panjohura të dashurisë dhe Rilindasve për De Radën

Ky libër ka një histori të njohjes së tij; ai është shkruar italisht dhe është botuar më 1861 në Napoli. Ekzis-tenca e këtij libri është përmendur për herë të parë nga albanologu arbëresh Mikel Markianoi n

Fejesa e 17-vjeçares u kthye në tragjedi me pesë të vrarë
  • 2014-07-23

Fejesa e 17-vjeçares u kthye në tragjedi me pesë të vrarë

Masakra në fshatin Suk të Fierit, dëshmitë për motivin e krimit Autori u konfliktua me të birin pse i dha kushërirës para për të blerë tesha për ditën e saj më të bukur Edmond Hoxhaj I është ndërprerë lumturia pikërisht ditën e fejesës së saj. Dje, 17-vjeçarja Merushe Vra

Mendimi doktrinar dhe iluminist i Sami Frashërit
  • 2014-05-31

Mendimi doktrinar dhe iluminist i Sami Frashërit

Nga Lavdosh Ahmetaj Në dekadat e fundme të shekullit të nëntëmbëdhjetë një figurë poliedrike shfaqet në skenën e mendimit politik, shoqëror e kulturor të Perandorisë Osmane, e përkatësisht edhe të arealit shqiptar të atyre kohëve. Ky është Shemsedin Sami bej Frashëri, autor i s

Falluxhat tona
  • 2014-04-12

Falluxhat tona

Nga Ali Cenaj   E humbëm djalin. Na e morën ndër duar. Si tinëzisht. Edhe më herët, nganjëherë shkonte nga dy-tri ditë, por kthehej. E tash po bëhen dy javë dhe e nuk kam asnjë lajm. U çmendëm. Po e mendojmë më të keqen, më thotë gati i tmerruar, Samiu, një nga ata shokë

Filozofët e tjetërsimit kombëtar
  • 2014-03-10

Filozofët e tjetërsimit kombëtar

SSSAASS Nuhi Ismajli/Gjuhëtar                                              Njëqind e sa vjet pas përfundimit të njërës nga robëritë më të rënda e shumëshekullore mbi shqiptarët-robërisë turke- në një kohë kur trashëgimtarët e pushtuesve turq, siç e konsi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama