Rezultate te kerkimit per termin: +Madje +Samiu

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.001 / keyword[0] madje / docs[0] 113919 / hits[0] 154154 / keyword[1] samiu / docs[1] 198 / hits[1] 385 /
No Pic available
  • 2014-02-12

Replikë me një “historian”/“Shakaxhinjtë e përparimit”

12-02-2014 / Nga Reshat Kripa SSSAASSKështu i quante Noli të ashtuquajturit demokratë përparimtarë të kohës së tij. Po sot a është e vlefshme kjo sentencë? Klithmat e korbave të zinj vazhdojnë  të dëgjohen, me nj&e

No Pic available
  • 2014-01-15

Agim Faja: “Origjina e botës”, ai skandalizon vërtet shqiptarët arti?

TIRANE- Desh harrova për çka shkruaje lidhur me Gustav Kurben, i cili, meqë vinte nga një qytet i vogël në periferi të Francës, shoqëria e sofistikuar parisiane e quante provincial, madje edhe katundar. Mirë, mirë, por ata që e konsideron

Rrëfimi i britanikut Harrison për luftën e Koshares
  • 2014-01-06

Rrëfimi i britanikut Harrison për luftën e Koshares

Nga Britania e Madhe erdhi në Koshare për t’iu bashkuar Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Jon Harrison, i dekoruar me urdhrin Adem Jashari, 15 vjet pas luftës, rrëfen ekskluzivisht për Klan Kosova arsyet pse iu bashkëngjit UÇK-së, s

Kosove flet deshmitari i Prokurorise
  • 2013-10-23

Kosove flet deshmitari i Prokurorise

Një ndër dëshmitarët e Prokurorisë së Eulex-it për çështjen e “Grupit të Drenicës” mohon deklaratat kundër të akuzuarve. Në një intervistë për emisionin “Pa Rrotlla”, të gazet

No Pic available
  • 2013-10-20

Komuna historike e Frashërit nuk duhet fshirë me një të rënë të lapsit

Nga Prof. Dr. Alfred Frashëri   Reforma për pushtetin vendor dhe ndarjen administrative të vendit, që po ndërmerr qeveria, është e drejtë dhe në kohën e duhur. Si edhe në vende të tjera, ashtu edhe në Shqipëri janë bërë ndër vite ndryshimet e nevojshme që lidhen me zhvilli

Zbulohen ngjarjet e sezonit të dytë në Kuzey & Guney
  • 2013-05-19

Zbulohen ngjarjet e sezonit të dytë në Kuzey & Guney

Lexoni në Tirana Observer se çfarë do të ndodh me vazhdimin e telenovelës më të ndjekur Telenovela Kuzey dhe Guney ka dy sezone dhe zgjat rreth 1 vit e gjysmë. Tashmë fansat e këtij seriali në Shqipëri janë duke ndjekur sezonin e parë të këtij filmi, por akoma më të bukura do të j

Grabovci për përgjimet: Hajgare mes shokëve
  • 2012-12-12

Grabovci për përgjimet: Hajgare mes shokëve

Adem Grabovci ka thënë se qëllimi i publikimit të përgjimeve ka qenë përçarja.Analistët kanë paralajmëruar pasoja, shkruan Kosova Sot.“Të gjitha ato që shihen se më shumë kanë qenë hajgare në mes të shokëve. Madje Samiu vetë e ka atë fjalor dhe këtë e dime të gjithë, e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama