Rezultate te kerkimit per termin: +Madje +Samiu

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.001 / keyword[0] madje / docs[0] 113919 / hits[0] 154154 / keyword[1] samiu / docs[1] 198 / hits[1] 385 /
No Pic available
  • 2011-08-14

Feçor Shehu abuzoi seksualisht me atleten

Feçor Shehu gjate seancave gjyqesore Feçor Shehu ka shfrytëzuar postin zyrtar dhe ka kryer veprime të pahijshme me femrat. Në karrierën e tij në organet e Sigurimit, rastet e abuzimeve seksuale kanë qenë të shumtaPërballja me këtë akuzë për ish-ministrin e Brendshëm është ndër god

Zi në Carrallukë
  • 2011-04-15

Zi në Carrallukë

Sami Krasniqi rivarrosi 18 anëtarë të familjes, të vrarë e të djegur në vitin 1999 nga forcat serbe. Përveç të rivarrosurve, janë edhe katër anëtarë tjerë të kësaj familjeje që figurojnë të pagjetur. Të enjten pati vaj e lot në Carrallukë të Malishevës. Nga Lirita Halili

Shpirti i njeriut nga jeta pa jete
  • 2011-02-11

Shpirti i njeriut nga jeta pa jete

Refleksion rreth filmit artistik shqiptar Maya me regji te Pluton Vasit si perballen mentaliteti dhe qyteterimi Kur shkojme te shikojme nje film shqiptar ulemi ne sallen e kinemase me plot paragjykime e xhepin mbushur me verejtje. Pa he cna ka bere ky... Keshtu shkova edhe une.

Familja Bungo parajsa purgatori dhe ferri komunist
  • 2011-02-07

Familja Bungo parajsa purgatori dhe ferri komunist

Historia e familjes se pasur qe humbi gjithcka dhe u perndoq per shume vite edhe pse kishte lidhje te aferta me Nexhmije Hoxhen. Si ndihmoi Levizjen dhe u persekutua nga regjimi komunist. Flet e bija e Bej Bungos Babai vdiq ne Maliq ne u perndoqem e na larguan nga puna ELBASAN - Familja Bungo do

Psikika shqiptare mendim apo veprim
  • 2011-02-05

Psikika shqiptare mendim apo veprim

Nje perpjekje per panoramen e levizjeve kulturore ne Shqiperi prej Buzukut deri ne 90-n Te Bukuria prej se ciles ngjallet arti nder te tjera Fishta shkruan se thelbi i madhnise qendron te nje shpirt bujar mendjet te kthjellet depertuese intiutive me nji fantazi gjallnijet te pos

No Pic available
  • 2011-01-08

Skandali Starova ekspertet Figurina e akuzes nuk ka vlere

Fakteve te publikuara prej disa javesh ne Shekulli se keta dy persona po mbahen padrejtesisht te izoluar i bashkengjitet edhe ekspertiza e paraqitur ne seancen e fundit gjyqesore te zhvilluar me 29 dhjetor 2010 nga eksperte te Qendres se Studimeve Albanologjike Institutit te Monumenteve te Kultures

Te kerkosh ti shpetosh denimit ngjaka me denimin
  • 2010-11-04

Te kerkosh ti shpetosh denimit ngjaka me denimin

Ne vazhdim te librit Panteoni i nendheshem ose letersi e ndaluar shkrimtari Visar Zhiti hyn ne perballjen me delikate te letersise dhe denimit te saj ndonese i kursyer Zhiti per here te pare na sjell nje strukture te te menduarit per shkrimtaret e diktatures dhe atyre qe bene letersi ne burgje duke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama