Rezultate te kerkimit per termin: +Madje +Samiu

Meta: total 65 / total_found 65 / time 0.001 / keyword[0] madje / docs[0] 113919 / hits[0] 154154 / keyword[1] samiu / docs[1] 198 / hits[1] 385 /
No Pic available
  • 2008-03-25

Shqipëria e pazbuluar, në arkivat otomane

Në vitin 1874 Shemsesin Sami shkruante: "Për një kohë të gjatë kam ëndërruar të shkruaj një pjesë letrare me qëllim që të përshkruaj disa zakone dhe tradita të Arnavud Kavmi (popullit shqiptar), jo ngaqë jam pjesë e tij, por sepse kam qenë dëshmitar i cilësive të tyre patriotik

No Pic available
  • 2007-12-19

Tiranë, vdes në spital minatori 45-vjçar

Sami Doga, baba i tre fëmijëve, ndërroi jetë në Spitalin Ushtarak, pas dy ditë lëngimesh nga plagët Mjekët: Nuk mbijetoi dot nga dëmtimet. Babai: Ishte plagosur edhe para një viti dhe kërkoi punë të lehtë Tiranë-Minatori i plagosur mesditën e së premtes, në minierën e Bulqizë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama