Rezultate te kerkimit per termin: +Madridit

Meta: total 1000 / total_found 13926 / time 0.006 / keyword[0] madridit / docs[0] 13926 / hits[0] 18478 /
Griezmann shmang humbjen e Atleticos, Sevilla mbetet e treta
  • 2019-01-06

Griezmann shmang humbjen e Atleticos, Sevilla mbetet e treta

Jo vetëm Reali i Madridit, por as Sevilla apo Atletico e Madridit nuk arrijnë ti bëjnë presion Barcelonës në La Liga. Superdueli i Ramón Sánchez Pizjuán mes andaluzëve dhe Los Colchoneros u mbyll pa një fitues. Të dyja skuadrat arritën të shënon nga një gol në portat respektive, por

Ronaldo mbret në Dubai, shpallet lojtari i vitit!
  • 2019-01-04

Ronaldo mbret në Dubai, shpallet lojtari i vitit!

Zhgënjimin për Topin e Artë dhe FIFA Best Player dy çmime që u fituan nga Luka Modric, Cristiano Ronaldo e kompensoi në një farë mënyre me suksesin e tij të 5-të dhe të tretin radhazi në Dubai Globe Soccer Awards. Në mbrëmjen gala të zhvilluar në Emiratet e Bashkuara Arabe, Cristian

Reali humb kontaktet me kreun, e nis keq vitin!
  • 2019-01-04

Reali humb kontaktet me kreun, e nis keq vitin!

Reali i Madridit e nisi vitin 2018-të me një barazim 2-2. Los Blancos u ndalën nga Villareal në sfidën e prapambetur të javës së 17-të që u shty për shkak të pjesëmarrjes së Realit të Botërorin e klubeve. Një barazim që djeg në kampin e skuadrës së Santiago Solarit pasi diferenc

Juventusi hidhet në sulm për yllin kolumbian
  • 2019-01-02

Juventusi hidhet në sulm për yllin kolumbian

Për të folur rreth situatës së James Rodriguez, së pari duhet marrë miratimi te Los Blancos. Kolumbiani është ende në pronësi të Real Madridit, edhe pse ka dy sezone i huazuar te Bayern Munich. Ky i fundit ka të drejtën e blerjes përfundimtare më 15 qershor, por duket se nuk është i

Shakaja pa kripë e Diego Costa-s për të vëllain! (Video)
  • 2019-01-02

Shakaja pa kripë e Diego Costa-s për të vëllain! (Video)

Shaka e tepruar e Diego Costa-s! Sulmuesi i Atletiko Madrid, ka zgjuar vëllain e tij, Jair, me një shaka të tmerrshme për Vitin e Ri, i cili i ngjan shumë fizikisht, duke i vënë një tenxhere fishekzjarresh në shtratin ku po flinte. Shpërthimi ka krijuar zhurmë të madhe, teksa vëllai i s

Pepe me sytë nga merkato
  • 2018-12-31

Pepe me sytë nga merkato

Pas largimit me konsensus nga Besiktas, ish-mbrojtësi i Realit të Madridit, Pepe mund të transferohet te Monako.  Sipas faqes franceze në internet 10 Sport, portugezi shikon Monakon si destinacionin perfekt për të ardhmen, edhe pse Premier League angleze dhe Portugalia e tundon tepër 35 vje

Robinho ndryshon skuadër, por qëndron në Turqi
  • 2018-12-28

Robinho ndryshon skuadër, por qëndron në Turqi

Aventurë e re në kampionatin turk për Robson de Souzan i njohur nga të gjithë si Robinho. Pasi luajti për një vit me skuadrën e Sivasspor duke realizuar 12 gola në 30 ndeshje, në moshën 34-vjeçare ish sulmuesi i Realit të Madridit, Manchester City-it dhe Milanit ka vendosur të ndryshoj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama