Rezultate te kerkimit per termin: +Madridit

Meta: total 1000 / total_found 13926 / time 0.006 / keyword[0] madridit / docs[0] 13926 / hits[0] 18478 /
Lippi parashikon pëmbysjen e Juventusit ndaj Atleticos!
  • 2019-03-11

Lippi parashikon pëmbysjen e Juventusit ndaj Atleticos!

Marcello Lippi, trajneri që fitoi të fundit Kupë Europiane me Juventusin, në vitin 1996, tha të hënën se ata që besojnë se skuadra torineze është jashtë Champions-it, pas disfatës 2-0 në Wanda Metropolitano, nuk e njeh frymën e bardhezinjve. Lippi mendonin se trajneri Massimiliano All

Bomba nga Spanja, Perez 350 milionë euro për Neymar
  • 2019-03-08

Bomba nga Spanja, Perez 350 milionë euro për Neymar

Presidenti i Realit të Madridit, Florentino Perez ka një ide të çmendur: të transferojë në Santiago Bernabeu Neymar Juniorin dhe për tia arritur këtij qëllimi është gati të shpenzojë deri 350 milionë euro. Duke qenë se Neymar nuk ka një klauzolë largimi në kontratën e tij me PSG

Incidenti, Perez dhe Ramos përplasen në dhomat e zhveshjes
  • 2019-03-08

Incidenti, Perez dhe Ramos përplasen në dhomat e zhveshjes

Përshkallëzohet situata te Reali i Madridit. Sikur të mos mjaftonte eliminimi i turpshëm i kampionëve në fuqi nga Ajaksi i Amsterdamit në Champions League, për më tepër brenda në Santiago Bernabeu, së fundi doli në dritë edhe një grindje ndërmjet presidentit të klubit Florentino Pe

Ajax spektakolar, Reali eliminohet me turp. Tottenham fiton sërish!
  • 2019-03-06

Ajax spektakolar, Reali eliminohet me turp. Tottenham fiton sërish!

Ajaxi i Amsterdamit kthehet ai i kohëve të arta. Harkëtarët pushtuan Santiago Bernabeun duke dhuruar spektakël dhe duke fituar me rezultatin e thellë 1-4 ndaj Realit të Madridit. Kampionët në fuqi të Europës mbetën jashtë Championsit që në fazën e 1/8-ave duke dorëzuar trofeun në m

Bomba nga Spanja, Zidane kthehet te Reali
  • 2019-03-06

Bomba nga Spanja, Zidane kthehet te Reali

Zinedine Zidane mund të kthehet në krye të Realit të Madridit! Deri pak ditë më parë ishte thjesht një hipotezë, por një ditë pas eliminimit të turpshëm të Los Blancos nga Ajaxi në Champions, mësohet se Floretino Perez ka telefonuar francezin, duke i kërkuar që të rimarrë në dor

No Pic available
  • 2019-03-06

Revolucion te Reali, Marcelo i pari që largohet

Eliminimi nga Champions League me Realin e Madridit që lëshoi fronin e Europës pas 1011 ditësh pritet të sjellë një revolucion të vërtetë në shtëpinë e Los Blancos. Tifozët kërkojnë largimin e presidentit Florentino Perez. Megjithatë ai që i ka orët të numëruara në shtëpinë

Të ardhurat nga stadiumet, kryesojnë gjigantët spanjollë
  • 2019-03-05

Të ardhurat nga stadiumet, kryesojnë gjigantët spanjollë

Të ardhurat nga stadiumet janë një ndër burimet kryesore për klubet më në zë të Europës. Për sezonin 2017-18 në krye të listës me 10 ekipet që kanë arritur të arkëtojnë të ardhura të majme nga shitja e biletave janë Barcelona dhe Reali i Madridit.  Camp Nou me 144.8 milionë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama