Rezultate te kerkimit per termin: +Madridit

Meta: total 1000 / total_found 13926 / time 0.006 / keyword[0] madridit / docs[0] 13926 / hits[0] 18478 /
No Pic available
  • 2019-03-03

Barcelona bën ligjin në shtëpinë e Realit, fitore historike

Barcelona i bëhet makth Realit të Madridit më sfidat më delikate të sezonit. Vetëm tri ditë pasi e nxori nga Kupa e Mbretit, skuadra blaugrana e mposhti edhe në La Liga, duke e nxjerrë ndoshta përfundimisht nga gara për titullin kampion. Skuadra e Valverdes kryeson kampionatin me 60 pik

Tension para El Clasico, tifozët sulmojnë lojtarët e Realit
  • 2019-03-02

Tension para El Clasico, tifozët sulmojnë lojtarët e Realit

Real Madridi do të luajë sot El Clasico e dytë brenda kësaj jave. Nëse të mërkurën, skuadra e Solarit u mund 3-0 në Santiago Bernabeu, në kuadrin e raundit gjysmëfinal të Kupës së Mbretit (prej nga u eliminua), sonte do të jetë tjetër histori. Bëhet fjalë për klasiken e La Liga-s

El Clasico i hakmarrjes për Realin, Barça synon të vrasë La Ligan!
  • 2019-03-02

El Clasico i hakmarrjes për Realin, Barça synon të vrasë La Ligan!

Vetëm 3 ditë pasi Barcelona e eliminoi nga Kupa e Mbretit duke e mposhtur 3-0 brenda në Bernabeu, Reali i Madridit do të presë sërish në shtëpi skuadrën blaugrana, këtë herë për kampionat. Sot do të mësohet nëse Barça do ta vrasë përfundimisht edhe La Ligan apo gara do të rihapet

Suarez vret Realin, Barcelona kualifikohet në finale (Video)
  • 2019-02-28

Suarez vret Realin, Barcelona kualifikohet në finale (Video)

Reali i Madridit dhe Barcelona zhvilluan përballjen e parë, nga dy të tilla të programuara këtë javë, ndërsa në Santiago Bernabeu ishte Barcelona që fitoi dhe festoi kualifikimin për në finalen e Kupës së Mbretit. Pas barazimit 1-1 në sfidën e zhvilluar në Camp Nou 3 javë më herë

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!
  • 2019-02-28

Vinicius Jr dhe Paqueta festojnë, grumbullohen nga Brazili!

Sa shumë risi në listën e lojtarëve të grumbulluar nga trajneri i Brazilit, Tite për dy ndeshjet miqësore të muajit mars ndaj Panamasë dhe Republikës Çeke që do të shërbejnë si një provë gjenerale për 5-herë kampionët e botës, përpara Kupës së Amerikës që do të zhvillohet

Reali fiton ndaj Levantes, mbetet ende në lojë për titullin
  • 2019-02-25

Reali fiton ndaj Levantes, mbetet ende në lojë për titullin

Në Primera Division është java e skuadrave të mëdha. Pas sukseseve të Barcelonës dhe Atleticos, gjen fitoren edhe Reali i Madridit, që iu imponua me rezultatin 1-2 Levantes në transfertë, duke ruajtur statuskuonë në kreun e renditjes, ku Barcelona kryeson me 57 pikë, ndërsa Los Colchon

Modric mposht Messin, fiton një tjetër çmim prestigjoz!
  • 2019-02-22

Modric mposht Messin, fiton një tjetër çmim prestigjoz!

Luka Modric nderohet me një tjetër çmim prestigjoz. Mesfushori kroat ka fituar garën me emra të mëdhenj si Lionel Messi, Eden Hazard e Neymar Jr, pasi është shpallur organizatori më i mirë i vitit 2018. Federata Ndërkombëtare e Historisë & Statistikave të Futbollit (IFFHS) e vlerë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama