Rezultate te kerkimit per termin: +Madridit

Meta: total 1000 / total_found 13926 / time 0.006 / keyword[0] madridit / docs[0] 13926 / hits[0] 18478 /
FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja!
  • 2019-02-22

FIFA bllokon merkaton e Chelsea-t, Higuain kthehet tek Juvja!

Furtunë mbi Chelsea-n nga FIFA. Qeveria botërore e futbollit ka vendosur të pezullojë merkaton e bluve të Londrës në dy sesionet e ardhshme, pra në verë dhe në janarin e 2020-ës. Ky vendim është marrë nga FIFA me pretendimin se është shkelur neni 19 që ka të bëjë me transferimin

Vendosën lodra seksi tek krevati i së ëmës, italianët vrasin shqiptarët
  • 2019-02-19

Vendosën lodra seksi tek krevati i së ëmës, italianët vrasin shqiptarët

Një vrasës i arratisur italian, i cili vrau dy shqiptarë për hakmarrje në 2012 është arrestuar në Barcelonë. Italiani ishte liruar me kusht deri nw përfundim tw hetimeve, por theu vendimin e gjykatës duke u arratisur drejt Spanjës.  Maurizio Archinito, 26 vjeç, goditi dhe vrau shtetas

Reali vetëvritet ndaj Gironas, Barcelona arratiset me 9 pikë
  • 2019-02-17

Reali vetëvritet ndaj Gironas, Barcelona arratiset me 9 pikë

Reali i Madridit bën vetëvrasje në momentin e tij më të mirë. U ndal ecuria në 5 ecuria e fitoreve radhazi të Los Blancos në La Liga, pasi skuadra e Santiago Solarit u mposht me përmbysje 1-2 brenda në Santiago Bernabeu nga Girona. Katalanët, të cilët kishin pothuajse tre muaj që nuk

Juventus nxehje para Atleticos, mposht 3-0 Frosinonen
  • 2019-02-16

Juventus nxehje para Atleticos, mposht 3-0 Frosinonen

Juventusi ka bërë detyrën në sfidën e parë të javës së 214-t të kampionatit italian, pasi ka mposhtur me rezultatin 3-0 skuadrën modeste të Frosinones, në një sfidë të cilën bardhezinjtë e dominuan totalisht. Paulo Dybala u rikthye titullar në këtë takim dhe gjeti golin që në

Solari drejt konfirmimit, ndryshojnë skenarët e merkatos te Reali
  • 2019-02-16

Solari drejt konfirmimit, ndryshojnë skenarët e merkatos te Reali

Rigjetja e qetësisë dhe rezultateve në kampionat, barazimi në El Classicon e parë të Kupës së Mbretit, por edhe fitorja ndaj Ajaxit në Champions, kanë bindur drejtuesit e Realit të Madridit, që të konfirmojnë Santiago Solarin në stol edhe për sezonin e ardhshëm. Tekniku argjentinas

U ndëshkua qëllimisht ndaj Ajaxit, Ramos rrezikon pezullimin
  • 2019-02-15

U ndëshkua qëllimisht ndaj Ajaxit, Ramos rrezikon pezullimin

Rreth Sergio Ramos kanë shpërthyer polemikat dhe shkak është bërë deklarata e tij pas përfundimit të sfidës së Ligës së Kampioneve mes Ajaxit dhe Realit të Madridit, me spanjollin që pranoi se e kërkoi qëllimisht kartonin e verdhë për të munguar në sfidën e kthimit dhe për të

Totenhami drejt çerekfinaleve, Reali falënderon VAR-in
  • 2019-02-14

Totenhami drejt çerekfinaleve, Reali falënderon VAR-in

VAR-i debutoi në Champions League me një vendim në favor të Realit të Madridit, pasi teknologjia ndërhyri për të sinjalizuar pavlefshmërinë e një goli të mesfushorit të Ajaxit, Tagliafico, me këtë të fundit që kishte qenë në pozicion jashtë loje në momentin e gjuajtjes drejt por

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama