Rezultate te kerkimit per termin: +Madridit

Meta: total 1000 / total_found 13926 / time 0.006 / keyword[0] madridit / docs[0] 13926 / hits[0] 18478 /
Synimi i Abramovichit, Zidane pasuesi i Sarrit te Chelsea
  • 2019-02-13

Synimi i Abramovichit, Zidane pasuesi i Sarrit te Chelsea

Është Zinedine Zidane objektivi kryesor i drejtuesve të Chelsea-t për zëvendësimin e Maurizio Sarrit, nën drejtimimin e të cilit blutë e Londrës po kalojnë një periudhë krize rezultatesh, që kulmoi me humbjen 6-0 ndaj Manchester City-t. Mësohet se londinezët janë gati të formulojn

Klubet më të rëndësishme në botë, ja 10-ja më e mirë!
  • 2019-02-12

Klubet më të rëndësishme në botë, ja 10-ja më e mirë!

10 kritere të aplikuara për të gjitha kontinentet për të dalë në listën klasifikuese që sipas France Football konkludon me shpalljen e klubeve botërore më të rëndësishme, më sharmante dhe më të dashura në Botë. Sipas revistës franceze hierarkia sheh në majën e piramidës pikër

Marcelo: Bale sdi spanjisht, merremi vesh vetëm me gjeste
  • 2019-02-12

Marcelo: Bale sdi spanjisht, merremi vesh vetëm me gjeste

Gareth Bale luan që nga vitit 2013 te Reali i Madridit, por edhe pas 6 vitesh në kryeqytetin spanjoll vazhdon të ketë vështirësi të mëdha në komunikim. E zbulon shoku u tij i skuadrës, braziliani Marcelo, në një intervistë të gjatë për spanjollen Marca. Sipas tij uellsiani vazhdon t

Spanjë, e djathta proteston ndaj negociatave me Katalonjën
  • 2019-02-11

Spanjë, e djathta proteston ndaj negociatave me Katalonjën

Mijëra vetë marshuan të dielën në kryeqytetin e Spanjës, Madrid, duke iu përgjigjur thirrjes së partive politike të krahut të djathtë, për të protestuar negocitatat e qeverisë me separatistët katalonjas. Me flamuj spanjollë në duar, përkrahësit e Partisë Popullore konservatore dh

No Pic available
  • 2019-02-09

Ronaldo: Kam një dashuri të jashtëzakonshme për Interin

Ish ylli brazilian i futbollit, Luis Nazario De Lima, i njohur nga të gjithë si Ronaldo, është rikthyer të flasë për eksperiencën e tij te Interi, që zgjati nga viti 1997, deri në vitin 2002 dhe pa të gërshetohen momente të bukura, por edhe të dhimbshme e trishtuese. Ronaldo, i cili n

No Pic available
  • 2019-02-09

Madridi është i bardhë, Reali gjunjëzon Atletikon në derbi

Reali i Madridit tregoi dhëmbët ndaj Atleticos në derbin e Wanda Metropolitanos, duke fituar me rezultatin 1-3, sfidë në të cilën më shumë se futbollistët protagonist u bëri VAR-i, thelbësor në 2 nga 4 golat e shënuar në total, anuloi një tjetër finalizim të Atleticos (Morata në p

Reali troket në derën e Juves, 60 mln euro dhe një yll për Dybalan
  • 2019-02-08

Reali troket në derën e Juves, 60 mln euro dhe një yll për Dybalan

Një ofertë marramendëse për të transferuar Paulo Dybalan në Santiago Bernabeu. E konfirmon e përditshmja spanjolle Don Balon, që zbulon se presidenti Florentino Perez, për të siguruar shërbimet e sulmuesit argjentinas është gati të ofrojë 60 milionë euro plus kartonin e Iscos, që vl

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama