Rezultate te kerkimit per termin: +Madridit

Meta: total 1000 / total_found 13926 / time 0.006 / keyword[0] madridit / docs[0] 13926 / hits[0] 18478 /
No Pic available
  • 2019-02-08

Pas Mona Lisa-s, Da Vinçi na rishfaq sërish artin e tij të madh (Foto)

– Një zbulim sensacional – E pabesueshme Dora e Leonardo da Vinçit na rivjen sërrish dhe na shfaqet me një krijim të panjohur: Martiri San Sabestian Duket sikur ka zgjatur dorën sipër varrit për të na treguar dhe një vizatim të thjeshtë të tij. Martiri është atje, lidhur

Barazim në El Classico, finalisti përcaktohet në Madrid
  • 2019-02-07

Barazim në El Classico, finalisti përcaktohet në Madrid

Ka përfunduar pa fitues ndeshja e parë gjysmëfinale e Kupës së Mbretit, El Classico-ja e madhe Barcelona-Real Madrid, e cila u mbyll me rezultatin 1-1. E cilësuar si një finale e parakohshme, sfida prodhoi një 90-minutësh vërtetë spektakolar, ku të dy skuadrat kërkuan të fitonin, por t

Skandali / TVSH vjedh ndeshjen e kupës Barça-Real, e transmeton tek kanali i Kuvendit
  • 2019-02-07

Skandali / TVSH vjedh ndeshjen e kupës Barça-Real, e transmeton tek kanali i Kuvendit

Ndeshja e parë e Kupës së Mbretit mes Barcelonës dhe Real Madridit e luajtur mbrëmë në orën 21:00, është transmetuar përveç paketës Supersport, që ka të drejtën ligjore dhe ekskluzive, edhe nga Televizioni Publik Shqiptar. Një shkelje flagrante me të dyja këmbët, kur dihet se e d

Çmenden goglat, Barça-Real Madrid në gjysmëfinale
  • 2019-02-01

Çmenden goglat, Barça-Real Madrid në gjysmëfinale

Një sezon me të paktën katër El Clasico, dy në La Liga dhe dy të tjera në Kupën e Mbretit. Por nuk përjashtohet mundësia që nëse Reali i Barça avancojnë më tej dhe shorti të përcaktojë edhe një përballje tjetër të dyfishtë mes gjigantëve të futbollist spanjoll edhe në Champ

Barcelona fiton derbin dhe merr fitoren e 8-të radhazi
  • 2019-01-27

Barcelona fiton derbin dhe merr fitoren e 8-të radhazi

Barcelona nuk gabon as në derbin e Katalunjës ndaj Gironas. Skuadra e Ernesto Valverdes triumfoi 0-2 duke e çuar sërish në +5 pikë avantazhin ndaj ndjekëses më të afërt në La Liga që është Atletico e Madridit. Në transfertën e Gironas vendosën golat e Semedos dhe Messit me Barçën

Godet Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria
  • 2019-01-23

Godet Cana: Atë që arriti Kosova kaq shpejt, Shqipëria

I vendosur mes Shqipërisë dhe Kosovës, ku duhet të kujdeset për profesionin e tij të dashur, futbollin, Lorik Cana ka qenë gjithnjë i sinqertë në ato që thotë. I angazhuar me kurset e formimit profesional si trajner dhe drejtor sportiv në Tiranë, rekordmeni për ndeshjet me kombëtaren

Akuzat për evazion, ja sa do paguajë Cristiano Ronaldo! (Foto)
  • 2019-01-22

Akuzat për evazion, ja sa do paguajë Cristiano Ronaldo! (Foto)

Ylli i futbollit botëror, Cristiano Ronaldo ka arritur një marrëveshje me një gjykatë në Madrid lidhur me akuzat për evazion fiskal, duke pranuar gjobën prej 18.8 milion euro. Marrëveshja, e miratuar paraprakisht, përfshin një dënim me burg prej 23 muajsh. Por në Spanjë, të dënuarit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama