Rezultate te kerkimit per termin: +Madridit

Meta: total 1000 / total_found 13926 / time 0.006 / keyword[0] madridit / docs[0] 13926 / hits[0] 18478 /
Morata drejt largimit, Chelsea i piketon Benzemanë
  • 2019-01-08

Morata drejt largimit, Chelsea i piketon Benzemanë

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema është “piketuar” nga Chelsea. Sipas shtypit britanik, marrëveshja pritet të arrihet këtë muaj, duke pasur parasysh kërkesat e teknikut të bluve Maurizio Sarri për të fuqizuar ekipin në merkaton e janarit pas dështimit të Alvaro Moratas

Shifrat, Lionel Messi efikas sa e tërë skuadra e Realit
  • 2019-01-08

Shifrat, Lionel Messi efikas sa e tërë skuadra e Realit

Lionel Messi me vlerën e tërë skuadrës së Realit të Madridit. Mund të duket e pabesueshme, por nëse u referohesh shifrave, gjithçka bëhet edhe më e qartë. Ylli i Barcelonës hapi rezultatin e ndeshjes për të tijtë në sfidën e radhës të La Liga-s, të dielën, kundër Getafes (2-1)

Pepe kthehet te Porto, firmosi për 2 vite e gjysmë
  • 2019-01-08

Pepe kthehet te Porto, firmosi për 2 vite e gjysmë

Ish-mbrojtësi i Realit të Madridit, Pepe, tashmë 35-vjeç, është rikthyer në vendlindjen e tij, pikërisht në radhët e Portos, ku u bë i njohur si futbollist, para se tu bashkohej kampionëve në fuqi të Europës në vitin 2007. Portugezi ka nënshkruar kontratë për dy vite e gjysmë me

Zyrtare, Reali i rrëmben talentin Manchester City-it
  • 2019-01-07

Zyrtare, Reali i rrëmben talentin Manchester City-it

Ajo që përflitej prej kohësh tashmë ka marrë edhe trajta zyrtare. Brahim Diaz është në të gjitha efektet një lojtar i Realit të Madridit. Është pikërisht talenti spanjoll i lindur në vitin 1999 afrimi i parë i Los Blancos në merkaton e dimrit. Edhe pse transferimi i tij te Reali do

Barça mund Getafen dhe shkon +10 nga Reali
  • 2019-01-07

Barça mund Getafen dhe shkon +10 nga Reali

Java e 18-të e Primera Division dha rezultate të favorshme për Barcelonën, që në sfidën përmbyllëse të mbrëmjes fitoi 1-2 në fushën e Getafes, duke krijuar një distancë edhe më të ndjeshme me rivalët për titullin kampion, Realin, Atleticon dhe Sevillan, me të tre ndjekësit që n

Real Madrid drejt shpërbërjes, Modric më pranë Interit!
  • 2019-01-07

Real Madrid drejt shpërbërjes, Modric më pranë Interit!

Largimi i Cristiano Ronaldos mesa duket ishte vetëm lëvizja e parë nga një mbretëri që mund të shpërbëhet. Është një fenomen që të paktën deri më tani Reali i Madridit ia ka dalë ta frenojë, por që ende nuk dihet dhe përsa kohë do të mund të rezistojë. Në fakt hemoragjia e L

No Pic available
  • 2019-01-06

Reali katastrofë, Sociedadi e turpëron në Bernabeu

Viti 2019 nuk mund të niste më keq për Realin e Madridit. Pas barazimit 2-2 në fushën e Villarealit pak ditë më parë në sfidën e prapambetur, Los Blancos regjistruan një tjetër rezultat edhe më negative, duke u mposhtur 0-2 në Santiago Bernabeu nga Real Sociedadi, në një përballje t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama