Rezultate te kerkimit per termin: +Mafia

Total: 3255
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.997Z

EUROPOL: Mafia shqiptare, e para ne Evrope

Mafia shqiptare eshte nje nga pese grupet kryesore kriminale, sipas agjencise evropiane te policise, Europol, se bashku me italianet, belgo-holandezet, ruset, afrikanet dhe me gjere. Lajmi eshte bere i ditur nga media franceze, pas publikimi te nje raporti nga agjencia e policise, e cila ka renditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.624Z

ISIS tremb Italinë: Vetëm mafia mund ta ndalojë

Italia është tashmë më e rrezikuar se kurrë nga terrorizmi i ISIS. Pas goditjes së Parisit objektivi i radhës thuhet se është Roma. Sipas ekspertëve italianë vetëm në dy mënura mund të mbrohet Italia nga terrorizmi: Duke kapur çdo sinjal të mundshëm terrorist, dhe mafia. Nuk ës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:32.972Z

Saimir Tahiri: Mafia mbrohet nga Kryeministri

Share Disa orë pasi tefan Fle kishte mbajtur fjalimin e tij në Kuvendin e Shqipërisë, gjatë të cilit theksoi, ndër të tjera, se sa e rëndësishme është lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar për integrimin e Shqipërisë në BE, deputeti socialist Saimir Tahiri, gjatë di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:45.931Z

Alarmi i Italisë, rritet mafia shqiptare

Gazeta ShqipËshtë rikthyer alarmi i mafies shqiptare në Itali. Gjatë ditëve të fundit, shumë shqiptarë kanë rënë në pranga të policisë italiane, për trafikim e shitje droge dhe shfrytëzim të femrave për prostitucion. Gazeta kryeqytetase Il Messagero, e cila i referohet burimeve të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:59.918Z

Islami: Shkarkimin e rektorit e bënë “Mafia shkencore- Universitare”

Analisti për çështje të siguris, Avni Islami, ka thënë se shkarkimin e rektorit, Ramadan Zjenullahu e bënë "Mafia shkencore- Universitare" e cila shkencen dhe dijen e ka shëndrruar në krim të oraganizuar dhe korrupsion. Këto komente Islami i bëri në një postim në llogarinë e tij "fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.384Z

Media italiane: Mafia shqiptare, kineze dhe rumune, më të rrezikshmet

Gazeta italiane Giornale.it ka shkruar një artikull në lidhje me mafiet më të rrezikshme që po qarkullojnë për momentin në Itali dhe me aktivitetet kriminale të tyre. Shqiptarë, kinezë, rumunë. Madje edhe libianë e gjeorgjianë. Në Itali operojnë dhjetëra grupe kriminale të përb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.343Z

Mafia në sulm ndaj sistemit të drejtësisë

Ditët e fundit qytetarët shqiptarë janë njohur me disa fakte tronditëse të grabitjes së trojeve publike nga më me vlerë të qendrës së Tiranës nga individë në një aferë të rëndë me kryetarin e Bashkisë së Tiranës. Të tjera raste të rënda janë evidentuar dhe do t’i bëhen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama