Rezultate te kerkimit per termin: +Mafia

Total: 3255
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:15.317Z

Kapet bankier që pastroi miliona dollarë për llogari të Cosa Nostra

Vito Palazzola Një bankier i dënuar për lidhje me mafian është arrestuar në Tajlandë. Vito Palazzola, 64 vjeç, ishte dënuar me nëntë vite burg për pastrim parash në emër të mafias së njohur Cosa Nostra. Ai ishte i lidhur me të ashtëquajturën Lidhjet e picës, mafia e cila dërgont

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:06.333Z

Zgjedhjet në Korçë, Berisha: Fitoi kandidati i kleptokracisë. Të ngrihemi kundër mafies së kuqe

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me zgjedhjet për kryetarin e bashkisë së Korçës, duke akuzuar dyshen Rama-Meta se me aktin e blerjes masive të votës po asgjesojne mekanizmin themelor te demokracise, voten e lire. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Berisha u bën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.312Z

Kërkojnë shkarkimin e Qeverisë kroate

Nga Express më 02 mars 2011 në ora 20:33 Rreth 1.500 demonstrues janë mbledhur të mërkurën mbrëma në Zagreb, në protestën më të re antiqeveritare të organizuar përmes rrjetit shoqëror Facebook. Demonstruesit kësaj radhe, për dallim nga tentimet e mëhershme kur ishin penguar nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.334Z

ISIS kerkon te lidhet me organizatat mafioze

0 brbr brbrShteti Islamik kerkon te bashkepunoje me mafian per te pushtuar Italine Strategjia e re propozohet ne nje liber ne format elektronik prej 100 faqesh te shperndare nga xhihadistet ne rrjetet socialebrbr brbrNe faqen 79 te ketij libri shkruhet se Mafia ne Itali ka nje prani te madhe ka nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:18.808Z

Lufta e Bosnjës nisi në një dasmë

Naser Kelmendi është një shqiptar i Kosovës i akuzuar për pjesëmarrje në krimin e organizuar, drogës dhe trafikut të armëve, ndërsa dyshohet edhe për përfshirjen e mundshme në vrasjen e Ramiz Delalic i njohur si Çelo, një figurë e krimit boshnjak i vrarë në vitin 2007. E përditsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.578Z

Raporti i Forumit Ekonomik Botëror/ Rama: Kjo është Shqipëria e reformave tona

Një ditë pasi raporti i Forumit Ekonomik Botëror e renditi vendin tonë 13 vende përmirësim në klimën e konkurrueshmërisë, ka reaguar kreu i qeverisë, Rama, duke thënë se kjo është meritë e reformave të bëra. Në një postim në rrjetin social Facebook, Rama shkruan se FORUMI EKONOM

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.970Z

Roberto Saviano ose rrengshori

Shpesh herë e vërteta vjen në dritë. Vonon por nuk harron. Edhe kur mundohesh të jesh tinëzar ndodh që fati të luan ndonjë rreng. Mirëpo dredhitë  mund të jenë të ndryshme dhe disa herë përdoren si lëndë krijuese nga profesionistët e fjalës, pra shkrimtarët në  artin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama