Rezultate te kerkimit per termin: +Mafia

Total: 3255
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.805Z

Kosovës i duhet ligji “Anti-Mafia”

Kuvendi i Kosovës vazhdon të mos e ketë edhe më tutje ligjin tashmë të shumë përfolur 'Anti-Maifa', ligj ky i cili rregullon shumë çështje që kanë të bëjnë me fitimin e pasurisë në mënyrë të paligjshme e që njëkohësisht është njëra ndër kërkesat e dala nga disa raporte t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:25.625Z

Itali, mafia grabit fondet e shtetit

Ne Itali, kryetari i komisionit parlamentar i anti-mafia, Giuseppe Pisanu ka deklaruar se mafia po penetron ne administraten publike, duke arritur te influencoje ne vendimet e saj. “Sistemi kriminal i krijuar nga mafia eshte gati te shtrije duart ne te gjithe jugun, duke kapur edhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.515Z

Shqiptarët mafia e 5-të në Itali

Kreu i Prokurorisë së qytetit të Pesaros në Itali, Manfredi Palumbo, gjatë një deklaratë për median “Corriere Adriatico”, është shprehur se “klani i shqiptarëve në Itali është Mafia e 5 që vepron në vendin tonë. E nuk e them sot për herë të parë”. Dekla

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.949Z

Mafia serbe, më e rrezikshmja në Ballkan

Mafia serbe është më e rrezikshmja në Ballkan. Konstatimi behet sot nga gazeta italiane Espresso, e cila ne nje artikull te publikuar flet për rrugët ndërkombëtare të kontrabandës së kokainës. Sipas saj, porti i Malit të Zi është një prej katër kanaleve kryesore të kontrabandës s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.935Z

SHBA, mafia shantazh vëllezërve Kennedy

Mafia italo-amerikane ka pasur një plan kundër vëllezërve Kennedy. Kështu thotë një dosje e FBI-së, e sapopublikuar. Në fakt, agjencia federale hetoi mbi mundësine se mafia donte të përdorte Frank Sinatra-n për të zënë në situata shantazhuese vëllezërit Kennedy, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.013Z

Natyra: Mafia e drurit të kuq të Madagaskarit

Druri i kuq, i çmuar për shkak të ngjyrës së vet të kuqe prej rubini, po kontrabandohet nga ishulli në përmasa të tilla sa disa janë të shqetësuar se po shkon drejt shfarosjes Tamasin Ford, BBC   Kërkimi im për të famshmin bois de rose diçka që unë e kam parë vetëm në fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.164Z

Në trafik droge e femrash mbizotëron mafia shqiptare

16/01/2012  Dy artikuj të medieve të huaja: Zonat e influencës të mafiozëve shqiptarë Mafia shqiptare sa vjen dhe zgjeron hapësirat e saj nëpër botë, ku mban rekordin në trafikun e qenieve njerëzore dhe drogës. Mediet e huaja u kanë kushtuar dje 2 artikuj bosëve shqiptarë q

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama