Rezultate te kerkimit per termin: +Mafia

Total: 3255
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.935Z

SHBA, mafia shantazh vëllezërve Kennedy

Mafia italo-amerikane ka pasur një plan kundër vëllezërve Kennedy. Kështu thotë një dosje e FBI-së, e sapopublikuar. Në fakt, agjencia federale hetoi mbi mundësine se mafia donte të përdorte Frank Sinatra-n për të zënë në situata shantazhuese vëllezërit Kennedy, për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:35.013Z

Natyra: Mafia e drurit të kuq të Madagaskarit

Druri i kuq, i çmuar për shkak të ngjyrës së vet të kuqe prej rubini, po kontrabandohet nga ishulli në përmasa të tilla sa disa janë të shqetësuar se po shkon drejt shfarosjes Tamasin Ford, BBC   Kërkimi im për të famshmin bois de rose diçka që unë e kam parë vetëm në fo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.164Z

Në trafik droge e femrash mbizotëron mafia shqiptare

16/01/2012  Dy artikuj të medieve të huaja: Zonat e influencës të mafiozëve shqiptarë Mafia shqiptare sa vjen dhe zgjeron hapësirat e saj nëpër botë, ku mban rekordin në trafikun e qenieve njerëzore dhe drogës. Mediet e huaja u kanë kushtuar dje 2 artikuj bosëve shqiptarë q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.115Z

Arrestohet kreu i mafia kapitale

brbrshte bere arrestimi i kreut te grupit kriminal mafia kapitale Massimo Karminati i cili akuzohet per korrupsion me tenderat publik ne bashkine e Romes Karminati u ndaluar te marten ndersa ngiste makinen e tij ne nje periferi te kryeqytetit Prokuroria vendosi ta arrestoje Karminatin pasi ka prova

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.260Z

Bild: Mafia shqiptare hyn në Kuvendin e landit gjerman

Me kërkesë të gjashtë prej dhjetë deputetëve të grupit të AfD (Partia Alternativa për Gjermaninë e spektrit të djathtë populist gjerman) në parlamentin e Brandenburgut, të enjten është zhvilluar një takim i veçantë i grupit parlamentar. Arsyeja: një grup i çuditshëm biznesme

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.997Z

EUROPOL: Mafia shqiptare, e para ne Evrope

Mafia shqiptare eshte nje nga pese grupet kryesore kriminale, sipas agjencise evropiane te policise, Europol, se bashku me italianet, belgo-holandezet, ruset, afrikanet dhe me gjere. Lajmi eshte bere i ditur nga media franceze, pas publikimi te nje raporti nga agjencia e policise, e cila ka renditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.624Z

ISIS tremb Italinë: Vetëm mafia mund ta ndalojë

Italia është tashmë më e rrezikuar se kurrë nga terrorizmi i ISIS. Pas goditjes së Parisit objektivi i radhës thuhet se është Roma. Sipas ekspertëve italianë vetëm në dy mënura mund të mbrohet Italia nga terrorizmi: Duke kapur çdo sinjal të mundshëm terrorist, dhe mafia. Nuk ës

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama