Rezultate te kerkimit per termin: +Majemi

Meta: total 463 / total_found 463 / time 0.000 / keyword[0] majemi / docs[0] 463 / hits[0] 619 /
Nga Escobar te Kumbara e Kokainës: Mafiozët që bënë ligjin!
  • 2016-04-04

Nga Escobar te Kumbara e Kokainës: Mafiozët që bënë ligjin!

Gangsterët janë anëtarë të bandave ose organizatave profesionale kriminale që janë të njohura për përfshirjen e tyre në kryerjen e akteve të ndaluara nga ligji, veçanërisht vrasjeve. Për shumë dekada, këta njerëz kanë qnë aktivë në disa zona të botës, si në Europë, Azi,

Një rrjedhje gjigande dokumentesh që zbulon krimin dhe korrupsionin në shkallë botërore
  • 2016-04-04

Një rrjedhje gjigande dokumentesh që zbulon krimin dhe korrupsionin në shkallë botërore

Miliona dokumente tregojnë krerë shtetesh, kriminelë dhe njerëz të famshëm që kanë përdorur parajsat fiskale për të fshehur paratë. Nga The International Consortium of Investigative Journalists Kryesoret Dosjet zbulojnë pasuritë e fshehura të 140 politikanëve dhe zyrtarëve publik

VIDEO/ Filmi mbi Gërdecin: Ja si do duken aktorët që luajnë Shkëlzen Berishën dhe Diverolin
  • 2016-03-25

VIDEO/ Filmi mbi Gërdecin: Ja si do duken aktorët që luajnë Shkëlzen Berishën dhe Diverolin

Gërdeci ishte një tragjedi, një histori mes aferash dhe me shumë pikëpyetje të abuzimit të pushtetit, pas së cilës u strehuan edhe persona të kërkuar për trafik ndërkombëtar të armëve siç është rasti i Efraim Diverolit. Dhe janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që përmes

Video: Hollivudi film për Gërdecin, del trajleri i War Dogs
  • 2016-03-25

Video: Hollivudi film për Gërdecin, del trajleri i War Dogs

Gërdeci ishte një tragjedi, një histori mes aferash dhe me shumë pikëpyetje të abuzimit të pushtetit, pas së cilës u strehuan edhe persona të kërkuar për trafik ndërkombëtar të armëve siç është rasti i Efraim Diverolit. "Hollywood"-it do të risjellë historinë ne formatin e nje

Publikohet traileri i filmit për municionet e Gërdecit, ja si duken aktorët
  • 2016-03-25

Publikohet traileri i filmit për municionet e Gërdecit, ja si duken aktorët

Publikohet trajleri i filmit  War Dogs me aktorët Johan Hill dhe Miles Teller, që bazohet në tragjedinë e ndodhur në Gërdec. Hollywood-i  risjell historinë mes aferash dhe me shumë pikëpyetje të abuzimit të pushtetit, pas së cilës u strehuan edhe persona të kërkuar për trafik ndër

No Pic available
  • 2016-03-24

Mafiozët që bënë ligjin: Njihuni me 30 gangsterët më të famshëm të historisë

Gangsterët janë anëtarë të bandave ose organizatave profesionale kriminale që janë të njohura për përfshirjen e tyre në kryerjen e akteve të ndaluara nga ligji, veçanërisht vrasjeve. Për shumë dekada, këta njerëz kanë qnë aktivë në disa zona të botës, si në Europë, Azi, Sht

No Pic available
  • 2016-03-22

Droga, detajet e reja për dy motrat shqiptare trafikante në SHBA

Vajzat, njëra prej të cilave ishte police në Ohajo, e siguronin drogën nga të dashurit e tyre. Ato rrezikojnë deri në 10 vjet burg Dy motra shqiptare që jetojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë dalë para gjykatës pasi akuzohen për trafik droge. 28-vjeçarja Jonida Aliçka dhe