Rezultate te kerkimit per termin: +Manchesterit

Meta: total 476 / total_found 476 / time 0.000 / keyword[0] manchesterit / docs[0] 476 / hits[0] 552 /
Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)
  • 2019-04-11

Juventusi ndalet nga Ajaksi, Barça fiton me një autogol (Video)

Pasi befasuan Realin e Madridit, duke e eliminuar nga Championsi, të rinjtë e talentuar të Ajaxit i kanë dhënë një leksion futbolli edhe Juventusit, mbrëmjen e sotme në Johan Cruiff Arena të Amsterdamit. Të besuarit e trajnerit Ten Hag dominuan takimin për pjesën më të madhe të 90-mi

Liverpooli rimerr kreun, Mane njeriu i momentit! (Video)
  • 2019-03-17

Liverpooli rimerr kreun, Mane njeriu i momentit! (Video)

Liverpooli fiton me vështirësi në transfertën londineze ndaj Fulham dhe rimerr kreun e Premier League me 2 pikë më shumë se Manchester City por me një ndeshje më shumë pasi derbi i Manchesterit, mes United dhe Cityt u shty për shkak të pjesëmarrjes së dy skudrave në çerekfinalet e FA

Mesfushori i Manchesterit transferohet në kampionatin kinez
  • 2019-02-02

Mesfushori i Manchesterit transferohet në kampionatin kinez

Manchester United ka njoftuar shitjen përfundimtarë të mesfushorit belg Marouane Fellaini në kampionatin kinez të futbollit, te skuadra e Shandong Luneng. Mesfushori 31-vjeçar luante me Djajtë e kuq prej më tepër se 5 sezonesh, pasi iu bashkua Manchester Unitedit në verën e vitit 2013. G

Mourinhon e shkarkuan futbollistët e Manchesterit
  • 2018-12-22

Mourinhon e shkarkuan futbollistët e Manchesterit

Shkarkimi i Jose Mourinhos nga Manchester United vazhdon të jetë lajmi i ditës në medien britanike. Së fundi, tabloidët e vendit ishullor zbuluan prapaskenat e këtij shkarkimi, duke theksuar se ishin futbollistët ata që ndikuan në vendimin e drejtuesve të djajve të kuq për trajnerin por

Hetimi i UEFA-s, Manchester City pranë pezullimit
  • 2018-12-04

Hetimi i UEFA-s, Manchester City pranë pezullimit

Manchester City në telashe serioze. Skikurse informon britanikja Times, klubi anglez është shumë pranë përjashtimin nga Champions League. UEFA po përmbyll hetimet që ka nisur prej kohësh në kuadër të respektimit të rregullave të Fair Play-it Financiar, ku ka gjetur prova të thyerjes s

Siti fiton derbin e Mançesterit, Arsenali zhgënjen sërish (Video)
  • 2018-11-11

Siti fiton derbin e Mançesterit, Arsenali zhgënjen sërish (Video)

Qyteti i Manchesterit ngjyroset në blu, pasi në Etihad Stadium ishte City i Guardiolës që bëri ligjin dhe mori një fitore 3-1 përballë rivalëve të qytetit, United. Qytetarët e nisën mjaft mirë takimin dhe gjetën golin që në minutën e 12, kur David Silva përfitoi nga një përgjumje

Mourinho: Në fund të dhjetorit kapim vendin e katërt
  • 2018-11-02

Mourinho: Në fund të dhjetorit kapim vendin e katërt

Jose Mourinho i drejtpërdrejtë mbi mundësitë e Manchester United për të fituar titullin kampion në Premier League. Trajneri i Djajve të Kuq nuk sheh vend për diskutim për këtë çështje, madje më i shqetësuar është për diferencën prej 5 pikësh me Arsenalin që mban vendin e dytë.