Rezultate te kerkimit per termin: +Manchesterit

Meta: total 476 / total_found 476 / time 0.000 / keyword[0] manchesterit / docs[0] 476 / hits[0] 552 /
Mbijeton Mourinho, United realizon përmbysjen e madhe ndaj Newcastle
  • 2018-10-06

Mbijeton Mourinho, United realizon përmbysjen e madhe ndaj Newcastle

Manchester United u rikthye te suksesi, duke mposhtur me një përmbysje të çmendur Newcastlen në Old Trafford, me rezultatin 3-2, në një takim të jashtëzakonshëm, që mund të shërbejë si pikë kthese për djajtë e kuq. Skuadra e Benitezit shënoi dy gola të shpejtë në fillim të taki

No Pic available
  • 2018-06-06

Usain Bolt debuton në futboll, luan 20 minuta me Stromsgodset (Video)

Rreth 20 minuta në fushë, disa sprinte, një rast i mirë për të shënuar me kokë dhe një humbje e ngushtë. Kjo është sinteza e debutimit të Usain Bolt me skuadrën norvegjeze Stromsgodset. Rekordmeni i shumëfishtë në atletikë, në garat e 100 dhe 200 metrave, luajti në minutat e fund

Barcelona-Real Madrid, çfarë dueli për Miralem Pjanic!
  • 2018-06-06

Barcelona-Real Madrid, çfarë dueli për Miralem Pjanic!

Një El Clasico në merkato për Miralem Pjanic. Sikurse njofton e përditshmja spanjolle Marca, e ardhmja e mesfushorit boshnjak do të jetë në njërën prej dy skuadrave më të mëdha të La Ligas, te Reali i Madridit ose Barcelona. Si Los Blancos ashtu edhe blaugranat janë hedhur në sulm p

Mourinho kategorik: Ska shanse që De Gea të largohet
  • 2018-04-28

Mourinho kategorik: Ska shanse që De Gea të largohet

Jose Mourinho e bën të qartë publikisht se portieri spanjoll, David De Gea, nuk ka shanseqë të largohet nga Manchester United gjatë merkatos së verës. Një tjetër ky për Realin e Madridit, që po planifikon të hidhet sërish në sulm për portierin e La Rojas, pasi Keylor Navas me gabimet

Argjentina mposht Italinë, edhe pa Messin
  • 2018-03-24

Argjentina mposht Italinë, edhe pa Messin

Në Etihad Stadium të Manchesterit, Italia rikthehet të luajë, që pas eliminimit në Play Off nga Suedia në Nëntor të vitit të kaluar. Gjithsesi, në miqësoren e luksit përballë Argjentinës, jo çdo gjë ka shkuar siç duhet për trajnerin e përkohshëm Gigi Di Biagio, pasi skuadra e ti

Vendos Willian, Chelsea rikthehet në garë për Champions
  • 2018-03-10

Vendos Willian, Chelsea rikthehet në garë për Champions

Pas dy humbjeve radhazi, ndaj dy skuadrave të Manchesterit, Chelsea u rikthye te fitorja, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Crystal Palace, në Stamford Bridge. Fantazisti brazilian Willian ka konfirmuar se është lojtari i momentit te skuadra e Contes, teksa zhbllokoi rezultatin në minutën e 25-t

Lulet e Manchesterit, 60 vjet nga tragjedia e Mynihut
  • 2018-02-06

Lulet e Manchesterit, 60 vjet nga tragjedia e Mynihut

Kanë kaluar plot 60 vite nga aksidenti ajror në Mynih të Gjermanisë, që ndërpreu ëndrrën e Busby Babes. Atë ditë, më 6 shurt të Vitit 1958, avioni i British, me skuadrën e Manchester United në bord, u nda më dysh në tentativën e tretë për tu ngritur nga pista e aeroportit. Si paso