Rezultate te kerkimit per termin: +Manchesterit

Meta: total 476 / total_found 476 / time 0.000 / keyword[0] manchesterit / docs[0] 476 / hits[0] 552 /
West Hami fiton derbin, Arnautovic ndëshkon Chelsea-n
  • 2017-12-09

West Hami fiton derbin, Arnautovic ndëshkon Chelsea-n

Humbje e papritur e Chelseat në derbin me West Hamin në Stadiumin Olimpik të Londrës. Golin e vetëm të këtij takimi, që i dhuroi një fitore të madhe skuadrës që drejtohet nga David Moyes, e realizoi Arnautovic që në në minutën e 6-të, i shërbyer nga Lanzini. Edhe pse kishte thuasje

Guardiola: Unë dhe Mourinho jemi si binjakë
  • 2017-12-08

Guardiola: Unë dhe Mourinho jemi si binjakë

Pep Guardiola ka folur në prag të derbit të Manchesterit, ku nuk ka anashkaluar rivalitetin e madh mes tij dhe Jose Mourinhos. Spanjolli theksoi se si ai vetë, ashtu edhe Mou, kanë të njëjtën dëshirë për të fituar, ndonëse aplikojnë ide të ndryshme në fushën e lojës. Unë dhe Mour

Pas Pogbasë, një tjetër yll rrezikon derbin e Mançhesterit
  • 2017-12-06

Pas Pogbasë, një tjetër yll rrezikon derbin e Mançhesterit

Fundjava në Premier League na dhuron derbin e Manchesterit, mes United-it dhe Sitit që si rrallë ndonjëherë i sheh të 2 skuadrat në krye të renditjes dhe në një formë të shkëlqyer. Kjo sfidë, përveçse spektakolare, pritet të jetë edhe vendimtare për fatet e titullit kampion në An

No Pic available
  • 2017-09-19

I jepte makinës në gjendje të dehur, dënim ekzemplar për Wayne Rooney

Gjykata ka dënuar ashpër futbollistin e Everton, Wayne Rooney, që në fillim të këtij muaji u arrestua nga policia, teksa ishte duke i dhënë makinës në gjendje të dehur. Ikonës së futbollit britanik i është hequr për 2 vjet patenta, është dënuar me 100 orë punë në komunitet dhe

No Pic available
  • 2017-08-24

Champions, Juve gjen Barçën, Bayern-PSG dhe Real-Dortmund

Juve-Barça, Bayern-PSG, Real-Dortmund dhe Chelsea-Atletico do të jenë ndër përballjet më spektakolare që do të shohim në fazën e grupeve të Champions League për sezonin e ri, pas shortit të hedhur këtë të enjte në Monako. Skuadrat ishin ndarë në 4 vazo, me disa risi që këtë her

No Pic available
  • 2017-08-22

Mourinho, mjeshtër i maskimit, por jo këtë herë

Derbi i Manchesterit mes City dhe United është ende larg në kalendar (më 17 shtator në Old Trafford), por trajneri Jose Mourinho ka vendosur një kapele në kokë dhe ka qenë dje në mbrëmje në Emirates Stadium për të parë ndeshjen mes City dhe Everton. Një mundësi e mirë për të par

Kafshon në vesh qenin e policisë teksa arratisej
  • 2017-08-02

Kafshon në vesh qenin e policisë teksa arratisej

Një njeri i kërkuar nga policia është kapur  nga kamera e një telefoni celular duke kafshuar një qen policie. Qeni i quajtur Theo u vendos nga policia e Manchesterit për të kapur autorin e dyshuar. Teksa përpiqej ti shmangej patrullave, i dyshuari kafshoi qenin e e policisë në vesh.