Rezultate te kerkimit per termin: +Manchesterit

Meta: total 476 / total_found 476 / time 0.000 / keyword[0] manchesterit / docs[0] 476 / hits[0] 552 /
Capello: John Terry, kapiteni i Anglisë
  • 2008-05-28

Capello: John Terry, kapiteni i Anglisë

Coach Fabio Capello ka emëruar mbrojtësin e Chelseas John Terry si kapiten për ndeshjne e të mërkurës kundra SHBA-së. Terry, i cili ka qenë kapiten gjatë kohës së menaxherit Steve McClaren, i ofrohet sërisht të jetë lider në ndeshjen miqësore jashtë vendit të tij në Wembley. P

Tevez më në fund në Manchester United
  • 2007-08-03

Tevez më në fund në Manchester United

Transferimi i Tevezit vjet ne West Ham u shoqerua me nje hije dyshime tek ekspertet e futbollit dhe ngjalli debat tek tifozeria e futbollit te cilet kerkonin te dinin pse nje lojtar i madh sic eshte Tevez nenshkroi me nje ekip te vogel si West Ham. Tani ajo doli ne shesh dhe u pa se sa shume kontr

Albin Romain Hoxha, talenti Shqiptar qe po rritet ne Udineze
  • 2007-06-13

Albin Romain Hoxha, talenti Shqiptar qe po rritet ne Udineze

Nga Shkëlzen Xheladini Ne dy ndeshjet e fundit sezonale te Serise A italine, nje lojtar i pranishem ne stolin e rezervave te Udinezes terhoqi vemendjen e te gjitheve. Emri i lojtarit qe mbante numrin 23 ne shpine tingellonte qarte shqip. Quhet Albin Romain Hoxha (Hodza) dhe eshte ve

Gatuzo: Do të dal vetë në aeroport të pres Shevchenkon!
  • 2007-05-04

Gatuzo: Do të dal vetë në aeroport të pres Shevchenkon!

- Mbas asaj sfide të mrekullueshme ndaj Manchesterit, njeriu simbol i Milanit dhe i futbollit italian, Ivan Genaro Gatuzo, ka qenë i zgjedhuri nga ana e redaksisë së kanalit privat Milan Channel për emisionin "Segni Particolari" i drejtuar nga Drejtori i Përgjithshëm i këtij stacioni, Mauro

Zyrtare: C. Ronaldo dhe Manchesteri bashke deri me 2012
  • 2007-04-13

Zyrtare: C. Ronaldo dhe Manchesteri bashke deri me 2012

Nga Kastriot Gjini Zerave te kohes se fundit per levizje te mundshme te Cristiano Ronaldos per ne Spanje, Itali apo dhe skuadra te tjera te Anglise u ka ardhur fundi. Kjo vertetohet me nje pergjigje zyrtare te websitit te Manchester United, e cila citon se sot drejtuesit e klubit kane rene dakort m

Champions: Bajerni, Milani, Einthoveni, Manchesteri ne cerekfinale , (VIDEO)
  • 2007-03-08

Champions: Bajerni, Milani, Einthoveni, Manchesteri ne cerekfinale , (VIDEO)

Nga Kastriot Gjini Bajerni i merr kualifikimin Realit Bajerni i Mynihut ka kaluar ne fazen tjeter te Champions League, ne nje ndeshje qe kishte shume ankth. Gjermanet mposhten Realin e Madritit me rezultatin 2:1, me nje Real qe dhe per nje here tjeter nuk arriti te marre nje rezultat pozitiv nd

Larsson: Nuk mund të refuzosh Manchesterin
  • 2006-12-20

Larsson: Nuk mund të refuzosh Manchesterin

Suedezi Henrik Larsson ka deklaruar se nuk ka mundur që të refuzojë ofertën e Manchester United, me fanellën e të cilit do të luajë në dy muajt e ardhshëm, pasi e sheh këtë si mundësinë e fundit për t'u aktivizuar me një skuadër të madhe. "Kur mora vesh për ofertën e Manchester