Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedoni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.549Z

Varrezë masive në Maqedoni?

Zyrtarë maqedonas e kosovarë po planifikojnë të nisin një hetim të përbashkët për një varrezë masive të mundshme në Maqedoni me trupa të civilëve të Kosovës të vrarë gjatë luftës së vitit 1999 në mes të forcave të armatosura serbe dhe shqiptarëve të Kosovës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.122Z

"EVN Maqedoni", rritje tarifash

"EVN Maqedoni" kërkon shtrenjtim të energjisë elektrike për konsumatorët familjarë në masën e 8,8 për qind. Lajmin e konfirmoi Komisioni Rregullator për Energjetikë, i cili deri në fund të muajit do të vendosë nëse dhe sa do të shtrenjtohet energjia elektrike. Nëse miratohet çmimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.733Z

Prishtina dënon incidentet në Maqedoni

Incidentet e dhunshme të së dielës në Maqedoni, janë dënuar ashpër nga autoritetet në Kosovë. Udhëheqës politikë në Prishtinë thanë se zgjedhjet e djeshme parlamentare në Maqedoni kanë dëshmuar se shteti fqinjë ka probleme serioze me parimet themelore të demokracisë dhe të vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.150Z

Topalli ne Maqedoni

E merkure 04 Prill 2012 1105 JOZEFINA TOPALLI ME ALI AHMETINKryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli vijon diten e dyte te vizites ne Maqedoni. Gjate dites se sotme ajo pritet te takohet me kreret e shtetit presidentin Gjorgje Ivanov kryeministrin Nikolla Gruevski Kryetarin e Parlamentit te Maq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.065Z

Maqedoni, bie inflacioni

Nga Express më 11 qershor 2011 në ora 22:20 Në muajin maj në Maqedoni është shënuar rënie e inflacionit në nivel mesatar mujor prej 0,2 për qind, ka bërë të ditur Banka Popullore e Maqedonisë. Në nivel vjetor inflacioni është 5,2 për qind, derisa shkalla mesatare e inflacionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.963Z

Maqedoni deportohet trajneri shqiptar

Trajneri shqiptar Edmond Miha, i cili prej disa vitesh drejonte disa nga ekipet më të mira shqiptare në Maqedoni, është deportuar nga autoritetet vendase drejt Tiranës. Policia thotë se i mungonte leja e qendrimit, por përfaqësuesit e klubit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.909Z

Haradinaj: Shokuese ngjarjet në Maqedoni

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se i vjen keq për ngjarjet e fundit në Maqedoni, duke i quajtur shokuese zhvillimet e fundit në këtë vend. Në një prononcim për radio Dukagjinin ai tha se shqiptarët nuk kanë qenë asnjëherë më mirë në histor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama