Rezultate te kerkimit per termin: +Maqedoni

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:39.122Z

"EVN Maqedoni", rritje tarifash

"EVN Maqedoni" kërkon shtrenjtim të energjisë elektrike për konsumatorët familjarë në masën e 8,8 për qind. Lajmin e konfirmoi Komisioni Rregullator për Energjetikë, i cili deri në fund të muajit do të vendosë nëse dhe sa do të shtrenjtohet energjia elektrike. Nëse miratohet çmimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.733Z

Prishtina dënon incidentet në Maqedoni

Incidentet e dhunshme të së dielës në Maqedoni, janë dënuar ashpër nga autoritetet në Kosovë. Udhëheqës politikë në Prishtinë thanë se zgjedhjet e djeshme parlamentare në Maqedoni kanë dëshmuar se shteti fqinjë ka probleme serioze me parimet themelore të demokracisë dhe të vend

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.150Z

Topalli ne Maqedoni

E merkure 04 Prill 2012 1105 JOZEFINA TOPALLI ME ALI AHMETINKryetarja e Kuvendit Jozefina Topalli vijon diten e dyte te vizites ne Maqedoni. Gjate dites se sotme ajo pritet te takohet me kreret e shtetit presidentin Gjorgje Ivanov kryeministrin Nikolla Gruevski Kryetarin e Parlamentit te Maq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:03.065Z

Maqedoni, bie inflacioni

Nga Express më 11 qershor 2011 në ora 22:20 Në muajin maj në Maqedoni është shënuar rënie e inflacionit në nivel mesatar mujor prej 0,2 për qind, ka bërë të ditur Banka Popullore e Maqedonisë. Në nivel vjetor inflacioni është 5,2 për qind, derisa shkalla mesatare e inflacionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.963Z

Maqedoni deportohet trajneri shqiptar

Trajneri shqiptar Edmond Miha, i cili prej disa vitesh drejonte disa nga ekipet më të mira shqiptare në Maqedoni, është deportuar nga autoritetet vendase drejt Tiranës. Policia thotë se i mungonte leja e qendrimit, por përfaqësuesit e klubit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.909Z

Haradinaj: Shokuese ngjarjet në Maqedoni

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se i vjen keq për ngjarjet e fundit në Maqedoni, duke i quajtur shokuese zhvillimet e fundit në këtë vend. Në një prononcim për radio Dukagjinin ai tha se shqiptarët nuk kanë qenë asnjëherë më mirë në histor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:22.740Z

Maqedoni rezultatet zyrtare

Maqedoni rezultatet zyrtare E merkure 27 Mars 2013 1235 p styletext-align justify p Maqedoni rezultatet e para zyrtare pPas verifikimit te plote te materialeve zgjedhore Komisioni Shteteror i Zgjedhjeve ne Maqedoni shpalli rezultatet e para zyrtare te zgjedhjeve lokale Kryetari i KSHZ-se Bo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama