Rezultate te kerkimit per termin: +Margariti

Meta: total 168 / total_found 168 / time 0.000 / keyword[0] margariti / docs[0] 168 / hits[0] 242 /
Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)
  • 2018-12-28

Kush janë ministrat e rinj në qeverinë Rama 2 (FOTO)

Me një vendim që disa i surprizoi e të tjerë e pritën pa lot e trishtim, kryeministrit Edi Rama shkarkoi 7 ministra dhe zëvëndëskryeministren e qeverisë së tij në mbledhjen e Asamblesë Kombëtare të PS-së. Furtuna në kabinetin Rama2 preku krysisht ministrat që drejtonin dikasteret e

Shkarkimi i ministrave, reagojnë PD-LSI: Qeveria ra! Radhën e ka Rama
  • 2018-12-28

Shkarkimi i ministrave, reagojnë PD-LSI: Qeveria ra! Radhën e ka Rama

Me një vendim që ishte parlajmëruar se do të ndodhte në Asamblenë Kombëtare të PS-së, kryeministrit Edi Rama nuk i zhgënjeu pritshmëritë, duke shkarkuar një tëmret të vërtetë në qeveri, pasi lajmëroi shkarkimin e 7 minstrave dhe zëvendëskryeministres. Për këtë vendim të kreu

Protagonistët e Gërdecit të lirë, ish shefi i shtabit ende në kërkim
  • 2018-03-15

Protagonistët e Gërdecit të lirë, ish shefi i shtabit ende në kërkim

Kanë kaluar 10 vite nga tragjedia e Gërdecit. Rreth shpërthimit masiv që shkatërroi një fshat dhe vrau 26 persona, punonjës, banorë të fshatit por edhe fëmijë. Ngjarja është ende shumë e freskët. Po ku ndodhen sot protagonistët e saj? Familjarët e viktimave që ndodhen në banesë

NË ÇAMERI, ATJE KU EDHE GURËT FLASIN SHQIP
  • 2018-02-12

NË ÇAMERI, ATJE KU EDHE GURËT FLASIN SHQIP

Arben KONDI Të vizitosh Çamërinë është emocion dridhërues. Për më tepër që ditët e fundit po flitet aq shumë për të. Sot, prej politikanëve të lartë grek, duke përfshirë këtu edhe vetë presidentin Pavlopuolos, Çamëria është vënë në mirinë të pushkës, njësoj si në ko

No Pic available
  • 2016-12-02

Forumi kërkon ndërtimin e aeroportit të Gjirokastrës: Plotëson kushtet teknike

Anëtarët e Forumit për Aeroportin e Gjirokastrës i kanë bërë thirrje Qeverisë të rishikojë mundësinë për bërjen funksionale të aerodromit të vjetër 80-vjeçar. Anëtarët e këtij forumi thonë se aeroporti i Gjirokastrës plotëson çdo parametër teknik për tu bërë funksional.

Atentati ndaj Denis  Kasës, pranga njeriut  që siguroi automjetin
  • 2016-06-12

Atentati ndaj Denis Kasës, pranga njeriut që siguroi automjetin

Policia arrestoi 41-vjeçarin Sokol Cali 6 muaj pas krimit: I dyshuari u shiti Toyotën vrasësve në Fier Mariglen Mullai Për masakrën e Fierit, kur këtë fillimvit bandat e drogës lanë hesapet, tanimë është prangosur njeriu që siguroi mjete e atentatit, ku makina që transportonte vrasë

Makinën e vjedhur ua  dha vrasësve; arrestohet 41-vjeçari
  • 2016-06-11

Makinën e vjedhur ua dha vrasësve; arrestohet 41-vjeçari

Policia e Fierit në bashkëpunim me atë të Lezhës kanë arrestuar në flagrancë shtetasin Sokol (Edvin) Cali, 41 vjeç, lindur në Rubik dhe banues në lagjen Beslidhja, Lezhë. Nga veprimet e deritanishme hetimore , rezulton se shtetasi Sokol (Edvin) Cali, dyshohet se automjetin Toyota Yaris,