Rezultate te kerkimit per termin: +Maria

Total: 6111
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.309Z

Ja përgjimet! Shqiptarja zbulon vrasjen makabre të kosovarëve

Zbardhen përgjimet prej 42 faqesh të protagonistëve të akuzuar për terrorizëm ndërkombëtar. Nëna e Baki Çokut tregon e tronditur se ka parë si dy kosovarëve ua prenë kokat. Maria Giulia Sergio i sugjeron nënës, motrës dhe të atit italian që të vijnë në Siri, ose të luftojnë t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.348Z

Një jetë kushtuar fëmijëve

Ajo ishte një grua pasionante, e cila do të futej në histori për mënyrën e zgjedhur në nivelin e një metode, në funksion të edukimit të fëmijëve. Quhej Maria Montessori gruaja që u bë një nga edukatoret e fëmijëve më të famshme në botë. U lind në Chiravale të Ankonës më 31

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.963Z

Qytetarët i bashkohen nismës dhuro një pemë për ditëlindje

Veliaj: Tirana, sukses i njerëzve të thjeshtë, që e duan qytetin; Parku i Liqenit, dikur i zaptuar nga ndërtimet pa leje, sot shijohet nga 1 milionë banorë Prej shumë vitesh, Ilia Duka dhe bashkëshortja e tij, Maria, e kanë kthyer në një traditë të bukur shëtitjen në parkun e Liqenit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.534Z

Anbeta Toromani: Kërcej, por dëshiroj një fëmijë

Nga televizioni në skenën e botës së "Amici" të Maria De Filippi-t. Tashmë ajo lëviz nëpër Itali në kërkim të duartrokitjeve. Në teatrin "Colosseo" të Torinos, balerina shqiptare Anbeta Toromani do të performojë me "Io ballo", ("Unë kërcej") spektaklin e kërcimit drejtuar nga Chic

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.896Z

400 vjet Dinasti e Romanovëve, të pranishëm Princi Leka dhe Elia

TIRANË-Pretendenti për fronin mbretëror shqiptar, Princi Leka II, dhe bashkëshortja e tij, Elia Zaharia, të shoqëruar nga një delegacion i familjeve të mëdha shqiptare, morën pjesë në ceremonitë e 400 vjetorit të ngjitjes në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:44.855Z

Ky sport është vërtet tërheqës (FOTO)

Volejbolli në plazh, është një prej sporteve pjesmarrëse në Lojërat Olimpike në Londër. Dhe, duket se ky sport ka tërhequr vëmëndjen e fansave të shumtë, sidomos meshkujve, që kanë mbushur plot stadiumet. Dhe, duke parë fotot, kuptohet qartë arsyeja.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.027Z

Katër baritonë për Marie Krajën

Festivali operistik ndërkombëtar Marie Kraja rikthehet pas një viti mungesë në skenën e Teatrit të Operës dhe Baletit Festivali ndërkombëtar operistik Marije Kraja, rikthehet pas një viti mungesë në edicionin e tij të 13-të, në Teatrin e Operës dhe Baletit (pasi 6-të vitet e fundit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama