Rezultate te kerkimit per termin: +Mark +Nika

Total: 204
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:38.303Z

Shkatërrohet me ekskavator kisha e Shën Mërisë në Brarë

Kisha e Shën Mërisë së Brarit, një nga monumentet më të njohura në zonën e Dajtit, është gërmuar këto ditë në mënyrë vandale. ANILA MEMA Në tre vende të ndryshme brenda mureve të saj, janë hapur gropa të thella dhe janë shkatërruar varre e mure të lashtë. Ngjarja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.854Z

Gjykata Pse dhame keto vendime per gardistet e 21 janarit

Lirohet njeri nga gardistet e grupit zjarri Gjyqtari Shkelqim Mustafa i cili mengjesin e dates 11 shkurt 2011 caktoi ne mungese masen e sigurise arrest me burg me afat 30 ditor per kater gardistet e grupit te zjarrit vendosi dje te liroje nga qelia te dyshuarin Agron Malaj. Lirimi i tij sipas ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.854Z

Gjykata Pse dhame keto vendime per gardistet

Lirohet njeri nga gardistet e grupit zjarri Gjyqtari Shkelqim Mustafa i cili mengjesin e dates 11 shkurt 2011 caktoi ne mungese masen e sigurise arrest me burg me afat 30 ditor per kater gardistet e grupit te zjarrit vendosi dje te liroje nga qelia te dyshuarin Agron Malaj. Lirimi i tij sipas ven

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.106Z

Arrestohet në Itali shqiptari i kërkuar për vrasje në Lezhë

 ITALI-Policia italiane ka arrestuar dje një 42-vjeçar shqiptar të kërkuar për vrasje. Sipas agjencive të lajmeve italiane, mësohet se është bërë i mundur arrestimi i Gjergj Bibës, i kërkuar prej vitesh nga drejtësia shqiptare. Biba është dënuar në mungesë me 13 vjet bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:01.613Z

Në 24 orë, kapen 11 të kërkuar

19/02/2005  Për 24 orë Policia e Shtetit vë në pranga 11 persona në kërkim. Ata akuzoheshin nga drejtësia si autorë të veprave të ndryshme penale. Zëdhënësja për shtyp e Drejtorisë së Qarkut, bën të ditur se Arben Çokaj, 22 vjeç, ishte shpallur në kërkim nga Prokurori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:30.718Z

21 Janari, Prokuroria dorëzon në gjykatë dosjen për 4 të pandehurit

TIRANE -  Prokuroria e Tiranës ka dorëzuar sot në gjykatën e rrethit gjyqësor Tiranë dosjen në ngarkim të katër të pandehurve të 21 janarit: Ndrea Prendi, Agim Llupo, Margarit Kume dhe Armando Kasaj. Në njoftimin zyrtar të Prokurorisë thekohet se “ndaj shtetasit Ndrea Prendi,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:21.224Z

21 janari, riarrestohet gardisti

Gjykata e Lartë ka rikthyer një burg Sadik Çelën, një prej katër gardistëve të dyshuar nga Prokuroria për vrasjet e 21 janarit gjatë demonstratës përpara godinës së Kryeministrisë.Gjashtë muaj pasi gardisti Çela u lirua në zbatim të vendimit të Gjykatës së Apelit, një Kolegj P

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama