Rezultate te kerkimit per termin: +Markaj

Meta: total 375 / total_found 375 / time 0.010 / keyword[0] markaj / docs[0] 375 / hits[0] 927 /
No Pic available
  • 2016-07-03

Tri motra me sindromën Alport kërkojnë ndihmë për transplant të veshkave

Rasti i rrallë në Shqipëri, 3 motra në moshën 22 vjeçare janë diagnostikuar me sindromën ALPORT, sëmundje e rëndë e veshkave dhe aktualisht janë në dializë. Dyshohet nga familjarët se po kjo sindromë ka shkaktuar vdekjen e një tjerë anëtare të familjes Markaj, 12 vite me parë. E

No Pic available
  • 2016-07-01

Asgjesohen 4000 bimë kanabisi në Tropojë, në pranga dy kultivuesit

Asgjesohen 4000 bimë kanabisi në Tropojë. Efektivët e Komisariatit Tropojë, në vijim të punës për kontrollin e territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, kanë ushtruar kontrolle në territorin e  fshatit Gri. Si rezultat i kontrollit u konstatuan dhe asg

Asgjësohen 5.000 bimë kanabis në Tropojë e Skrapar; 5 në pranga
  • 2016-07-01

Asgjësohen 5.000 bimë kanabis në Tropojë e Skrapar; 5 në pranga

Efektivët e Komisariatit Tropojë, në vijim të punës për kontrollin e territorit për parandalimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narkotike, kanë ushtruar kontrolle në territorin e  fshatit Gri të Tropojës. Si rezultat i kontrollit u konstatuan dhe asgjësuan 4.000 rrënjë bimë na

Blushi provokon në Kosovë: Ironi për myslimanët dhe të krishterët
  • 2016-06-10

Blushi provokon në Kosovë: Ironi për myslimanët dhe të krishterët

Romani i Ben Blushit "Të jetosh në ishull" është kthyer në lëndë skenike në Teatrin e Kosovës. Të mërkurën në mbrëmje pati premierën në teatrin e "Dodonës", me idenë e keqpërdorimit të fesë Një Imam, i cili në përshtypjen e parë nuk të jepte përshtypjen e një imami, në

Çelet sezoni turistik në Valbonë, kryebashkiaku i Tropojës Dushaj: Shteti të ndihmojë bizneset
  • 2016-06-05

Çelet sezoni turistik në Valbonë, kryebashkiaku i Tropojës Dushaj: Shteti të ndihmojë bizneset

Kryebashkiaku i Tropojës: Ndihma duhet të konsistojë në subvencionimin e prodhuesve, apo bizneseve që promovojnë tradicionalen e zonës, si dhe të reduktojë, ose t'i heqë tërësisht taksat për një periudhe të caktuar kohore atyre bizneseve që investojnë në infrastrukturën turis

NJË PRINC I BLETARISË SHQIPTARE
  • 2016-04-12

NJË PRINC I BLETARISË SHQIPTARE

NDUE DEDAJ Sa herë kalon Rrugës së Kombit, bregut të Fanit të Vogël, poshtë Gurit të Nuses, kujtohesh për një legjendë a të vërtetë të atij guri përrallor, në mesin e tij gjendet një gurrëz, që kullon pareshtur mjaltë. Thonë se aty brenda është një bletë mijëvjeçare, që

No Pic available
  • 2016-03-24

Lejoi kalimin e furgonit me 2 ton e 90 kg domate kontrabandë, arrestohet doganieri

Policia e Tropojës ka vënë në pranga një doganier në  pikën kufitare të Qafë-Morinës me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Sipas bluve Jeton Markaj, 26 vjeç, banues në fshatin Tetaj, me arsim të lartë dhe  me detyrë doganier në P.K.K. Qafë-Morinë ka lejuar kalimin e mallrave k