Rezultate te kerkimit per termin: +Markaj

Meta: total 375 / total_found 375 / time 0.000 / keyword[0] markaj / docs[0] 375 / hits[0] 927 /
No Pic available
  • 2008-01-15

Gomonia, te dyshuarit mohojne akuzat

Te akuzuarit si organizatore te trafikut te qenieve njerezore kane mohuar dje akuzat ne seancen e caktimit te mases se sigurise. Ardian Gjeloshi, Altin Gjeloshi, Pjeter Tusha, Paulin Markaj dhe Ndrek Preci jane arrestuar kater dite me pare, ne kuadrin e operacionit te koduar

No Pic available
  • 2008-01-13

Masaker arkeologjike

DURRES - Pirgje te medha me dhera dhe inerte, brenda se cilave kishte materiale arkeologjike, u gjeten diten e djeshme pergjate rruges qe shkon nga Porto Romano drejt fshatit "Rinia" ne Durres. Pas denoncimit te bere nga Departamenti i Arkeologjise ne Durres, ne vendin e ngjarjes mberriten arkeologe

No Pic available
  • 2008-01-13

Pranga 5 organizatoreve, shpetojne 2 skafistet

LEZHE - Vihen ne pranga 5 personat te dyshuar si organizatore te tentatives se trafikimit te 33 klandestineve, qe ne fakt s'arriten dot ne Itali. Policia e Lezhes shkaterroi nje rrjet trafiku klandestinesh dhe ndaloi 38 persona, 33 prej te cileve tentuan te kalonin ilegalisht kufirin drejt Italise.

No Pic available
  • 2008-01-12

Klandestinët: Tmerri i hedhjes në det

Dy nga klandestinët rrëfejnë tmerrin e përjetuar duke udhëtuar gjatë natës dhe hedhjen në det nga skafistët “Pamë rërën që të ngrihej nga plumbat e policisë. Skafistët na kërcënuan të hidheshim në det” LEZHË- Dy nga klandestinët kanë pranuar dje që të treg