Rezultate te kerkimit per termin: +Markaj

Meta: total 375 / total_found 375 / time 0.000 / keyword[0] markaj / docs[0] 375 / hits[0] 927 /
Kështu rrinë bashkë lojtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë në hotel (Foto)
  • 2015-11-12

Kështu rrinë bashkë lojtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë në hotel (Foto)

Të premten duke filluar nga ora 14:0 zhvillohet miqësorja e shumë pritur nga gjithë shqiptarët, Kosovë – Shqipëri. Kombëtarja shqiptare tashmë ndodhet në Prishtinë dhe janë duke kaluar kohë të mira me lojtarët e pë

No Pic available
  • 2015-11-11

Bunjaku insiston për lojtarët e Shqipërisë

“Ne kemi përkrahur deri tani Shqipërinë, por ka ardhur koha që të ndërtojmë skuadrën tonë” Ermal Kuka Ndeshja e 13 nëntorit mes Kosovës dhe Shqipërisë nuk do të jetë edhe aq “vëllazërore” sa mendohej. Për të ndezur rivalitetin mes dy kombëtareve ka menduar

Ekosistemi i gështenjës së Tropojës, me homogjenitetin gjenetik më të lartë në Europë dhe sipërfaqen më madhe në Ballkan
  • 2015-11-02

Ekosistemi i gështenjës së Tropojës, me homogjenitetin gjenetik më të lartë në Europë dhe sipërfaqen më madhe në Ballkan

Tiranë, 2 Nentor /ATSH/ -Specialisti i ekosistemit të gështenjës, njëherësh kryetar i shoqatës "Gështenja e Tropojës", inxhinier Shpend Nikoçi, në një intervistë për ATSH-në, evidenton vlerat që mbart ky frut, në aspektin ushqimor, mjeksor, ekonomik, ekologjik e tradicional.Por gji

Kosova nëpër shi, e “krehë” Guinenë Ekuatoriale (Video/foto)
  • 2015-10-10

Kosova nëpër shi, e “krehë” Guinenë Ekuatoriale (Video/foto)

Kosova sot luan miqësoren e radhës, ku në stadiumin e qytetit në Prishtinë duke filluar nga ora 15:00, e pret kombëtaren afrikane, Guinea Ekuatoriale. --------------------------------------- AdPlatformZone = {id: "f95795dd0",format: "410x0"}; Kosova ka shënuar fit

Blerina këshillon zviceranët: Mos më quani "jugo”
  • 2015-08-08

Blerina këshillon zviceranët: Mos më quani "jugo”

Redaktorja në gazetën zvicerane "Blick", Blerina Markaj sqaron se në çfarë rastesh ajo, si zvicerane me prejardhje kosovare, reagon me ndjeshmëri të veçantë Njerëzit me rrënjë nga Kosova nuk e kanë lehtë: Për sh

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit
  • 2015-07-27

ALUIZNI: 1027 personat që marrin lejen e legalizimit

ALUIZNI publikon listën me 1027 emra që duhet të paraqiten pranë Agjencisë së Legalizimit për të bërë pagesën për parcelën e ndërtuar dhe më pas të pajisen me lejen e legalizimit. Lista e përfituesve janë banorë në zonën e ish-Kënetës     NR EMER ATESI MBIEMER 1 A

No Pic available
  • 2015-06-26

Këshillat bashkiakë, emrat e fituesve

Rezultatet e partive për 60 bashki, si ndahen vendet në parlamentet lokale Qarku Kukës Bashkia Has APPD- 8 këshilltarë Hamit Sheta – PDM E RE Binak Qema – LZHK Agim Xhaferri – PBKD Abdullah Jupa PLL Festim Mazreku PR Bajram Muja POSH Miftar Dauti PD Nazlie Laçi PD Fatos Fer