Rezultate te kerkimit per termin: +Marr

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.484Z

Kurti: Nuk kemi marrëveshje

(I plotësuar) - Deklarata e Albin Kurtit pas takimit me bllokun LDK-AAK-Nisma Sot e patëm takimin e radhës dhe mund të them që përafrimet e mëhershme nuk kanë avancime të mëtutjeshme dhe ekziston një shpërputhje midis dakordimeve verbale de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.647Z

Marrëveshja Jahjaga - Nikoliq - për të gjitha marrëveshjet

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe ai i Serbisë, Tomislav Nikoliq, do të takohen në fillim të shkurtit për të nisur bisedimet për atë që do të jetë aranzhimi final mes Kosovës dhe Serbisë, e që do të mbajë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.120Z

(Mos)marrëveshja PDK-LDK

Kapërcimi i krizës politike dhe krijimi i institucioneve të reja ishte parë me urgjencë nga përfaqësues vendorë e ndërkombëtarë në Kosovë. Por janë bërë katër ditë nga nënshkrimi i marrëveshjes mes PD

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.903Z

Marr guximin ne Teatrin Kombetar

0 Marr guximin titullohet kjo pjese dramatike e pasur me epitete e vene dhe e interpretuar nga Mehdi Mal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.623Z

Ali Ahmeti: Kemi marrë përsipër respektimin dhe zbatimin e marrëveshjes

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në një intervistë për RTK ka folur rreth marrëveshjes së nënshkruar dje nga liderët politik të Maqedonisë. Ai ndër të tjera tha: “Takimi në mes të kryetarit t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:28.839Z

Marrëveshja shkelet pa filluar zbatimi!

Marrëveshja e arritur në mes të kryeministrit të Kosovës Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Ivica Daçiq, “për normalizimin e marrëdhënieve” Kosovë- Serbi është shkelur nga palët nënshkruese ende pa fi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.997Z

Mosratifikimi i marrëveshjeve, shkelje kushtetuese

 Marrëveshjet e dala nga dialogu Kosovë-Serbi kanë gjeneruar probleme në raport me Ligjin për Marrëveshjet Ndërkombëtare, madje edhe me Konventën e Vjenës për traktatet ndërkombëtare. Për njërën prej tyre - Marr&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama