Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.572Z

Hiddink nuk angazhohet n Botror

Selektori i Rusis, Guus Hiddink, ka prjashtuar mundsin e drejtimit t nj ekipi tjetr n Kampionatin botror 2010 n Afrikn e Jugut. Hiddink spekulohej se mund t marr drejtimin e disa kombtareve q kan siguruar pjesmarrjen n garn e vitit t ardhshm, por ai ka insistuar se nuk do t jet i prfshir me nj ekip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.690Z

Meta: Dialogu do të normalizojë situatën politike

Nga Danimarka zv.kryeministri, njhersh ministri i Jashtm, Ilir Meta, u shpreh optimist se situata politike mund t normalizohet vetm nprmjet dialogut. Pr z. Ilir Meta, ka ende hapsira q garantojn transparenc brenda kuadrit kushtetues, fal t cilave mund t normalizohet situata polit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.398Z

Obama dhe Medvedev, kimi personale në punë?

Gjat vizits s tij kt jav n Shtetet e Bashkuara t Ameriks, Presidenti rus, Dimitri Medvedev, tha se q kur ai dhe Presidenti Barack Obama kan kaq shum shtje n axhendn e tyre, ndoshta ata duhet ta konsiderojn performancn diplomatike nprmjet teksteve t mesazheve. Duke folur n Institutin Brukings n Uas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.867Z

Cervenkovski vizit zyrtare n Tiran

Presidenti maqedonas Branko Cervenkovski pritet t vij pr nj vizit zyrtare n Shqipri me ftes t presidentit shqiptar Bamir Topi. Ai do te ket takime zyrtare me homologun shqiptar Topi, kryeministrin Berisha, kryeparlamentaren Topalli. Te dy presidentet, Topi-Cervenkovski do te bisedojn ne Hotel Adriat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Obama: Ska krizë me Izraelin

Presidenti amerikan Barak Obama mohoi zrat se mes Izraelit dhe Shteteve t Bashkuara ekziston nj krize diplomatike. “Marrdhniet tona nuk jan n kriz. Megjithat ndrtimet e reja n Jeruzalemin Lindor nuk ndihmojn n procesin e paqes me palestinezt. Izraeli sht nj ndr aleatt tan m t ngusht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.209Z

Diplomacia, tani me një fjalor të ri frazeologjik

Nj fjalor i ri frazeologjik nga anglishtja n shqip, pr diplomacin dhe marrdhniet ndrkombtare, sht promovuar n mjediset Ministris s Jashtme. Ky fjalor i punuar nga diplomati dhe prkthyesi prej vitesh n kt dikaster, Jorgji Kote u vjen n ndihm diplomatve t rinj apo npunsve t Ministris s Jashtme. Fjalo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.350Z

Pas Google, tjetër përplasje SHBA - Kinë

Pekini zyrtar ka paralajmruar Uashingtonin lidhur me marrveshjen me Tajvanin mbi armt. Si raporton BBC, Zvends ministri i Jashtm kinez ka shprehur paknaqsin, pr armt q SHBA-t mund t’i shesin Tajvanit, duke deklaruar se ky veprim mund t ket nj impakt negativ n marrdhniet mes dy vendeve. Pentago

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama