Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.350Z

Pas Google, tjetër përplasje SHBA - Kinë

Pekini zyrtar ka paralajmruar Uashingtonin lidhur me marrveshjen me Tajvanin mbi armt. Si raporton BBC, Zvends ministri i Jashtm kinez ka shprehur paknaqsin, pr armt q SHBA-t mund t’i shesin Tajvanit, duke deklaruar se ky veprim mund t ket nj impakt negativ n marrdhniet mes dy vendeve. Pentago

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.825Z

Nuk do të miratohet rezoluta për Armeninë

Kongresi Amerikan nuk do t miratoj rezolutn q cilson si “Genocid” vrasjen e rreth 1.5 milion armenve nga turqit n vitet e Lufts s Par Botrore. Lajmi bhet i ditur nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Dy dit m par, komisioni i Punve t Jashtme n Kongresin Amerikan kaloi n parim rezolutn, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.410Z

MPJ, ndryshim komunikimin publik

Marrdhniet me mediat N sesionin e fundit t Konferencs s Ambasadorve u fol edhe pr rndsin e nj komunikimi mediatik sa m t mir dhe efikas t Ministris son t Jashtme dhe prfaqsive tona diplomatike n t gjith botn. Kshtu, zdhnsi i Ministris s Punve t Jashtme, Ralf Gjoni, ka folur n konfrenc n lidhje me p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.394Z

Integrimi, Bregu: Qeveria, mbështetje masive nga shqiptarët

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, prmendi dje se kryefjala e procesit t integrimit sht mbshtetja masive e shqiptarve, n nj proces jo t leht q do dit sjell detyrime t reja. Sipas saj “nj nga sfidat tona kryesore n kt proces sht trsia e akteve ligjore n prputhje me acqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Ngërçi, Berisha: Gati zgjidhja e përbashkët me opozitën

Zgjedhjet e ardhshme, Berisha: Bashkëpunim të plotë me opozitën. KE, Lohan: Shqipëria, ndryshime të jashtëzakonshme Bashkimi Evropian vlerson reformat dhe ndryshimet e jashtzakonshme t ndrmarra nga qeveria shqiptare pr modernizimin e vendit dhe integrimin n BE, prfshir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Berisha: Raportet e BE-së, prioritetet tona

Takimi Kryeministri pret n takimin e lamtumirs kreun e Delegacionit t Komisionit Europian, Helmut Lohan Duke ln mnjan do koment pezhorativ n lidhje me raportin problematik mes demokratve dhe socialistve, kreu i qeveris ka pritur n selin kryeministrore shefin e delegacionit t Bashkimit Europian n Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Shehi: Pres ofertën e Berishës, por kemi përvojë të hidhur

Reagimi Kryetari i LZHK-s shprehet pesimist: Duhet nj platform e re e s djathts Kryetari i Lvizjes pr Zhvillim Kombtar dhe politikani i njohur i s djathts shqiptare, Dashamir Shehi, nuk e ka pritur aspak me entuziazm propozimin e nj eksponenti t lart t Partis Demokratike pr nj aleanc n zgjedhjet e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama