Rezultate te kerkimit per termin: +Marrdhniet

Total: 533
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.394Z

Integrimi, Bregu: Qeveria, mbështetje masive nga shqiptarët

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, prmendi dje se kryefjala e procesit t integrimit sht mbshtetja masive e shqiptarve, n nj proces jo t leht q do dit sjell detyrime t reja. Sipas saj “nj nga sfidat tona kryesore n kt proces sht trsia e akteve ligjore n prputhje me acqu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.422Z

Ngërçi, Berisha: Gati zgjidhja e përbashkët me opozitën

Zgjedhjet e ardhshme, Berisha: Bashkëpunim të plotë me opozitën. KE, Lohan: Shqipëria, ndryshime të jashtëzakonshme Bashkimi Evropian vlerson reformat dhe ndryshimet e jashtzakonshme t ndrmarra nga qeveria shqiptare pr modernizimin e vendit dhe integrimin n BE, prfshir

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.409Z

Berisha: Raportet e BE-së, prioritetet tona

Takimi Kryeministri pret n takimin e lamtumirs kreun e Delegacionit t Komisionit Europian, Helmut Lohan Duke ln mnjan do koment pezhorativ n lidhje me raportin problematik mes demokratve dhe socialistve, kreu i qeveris ka pritur n selin kryeministrore shefin e delegacionit t Bashkimit Europian n Ti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.498Z

Shehi: Pres ofertën e Berishës, por kemi përvojë të hidhur

Reagimi Kryetari i LZHK-s shprehet pesimist: Duhet nj platform e re e s djathts Kryetari i Lvizjes pr Zhvillim Kombtar dhe politikani i njohur i s djathts shqiptare, Dashamir Shehi, nuk e ka pritur aspak me entuziazm propozimin e nj eksponenti t lart t Partis Demokratike pr nj aleanc n zgjedhjet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.480Z

Fini: Zgjidhja e ngërçit politik brenda kornizës kushtetuese

Shqipri-Itali rikonfirmojn marrdhniet e shklqyera n t gjitha nivelet gjat vizits n Tiran t Presidentit t Dhoms s Deputetve n Parlamentin Italian, Gianfranco Fini. Kryeministri Sali Berisha tha se e shfrytzoi kt takim t’i shprehe z. Fini mirnjohjen pr avokatin ofruar Shqipris n rrugn drejt inte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:02.156Z

Për marrëdhëniet mes Shqipërisë e Serbisë

Tabut e konsiderimit t nj populli armik kan rn njher e prgjithmon n Ballkan. Vizita e zvendskryeministrit t vendit, Ilir Meta, n kryeqytetin e Serbis dy dit m par sht pa dyshim nj ogur shum i mir pr marrdhniet e Shqipris me kt vend ballkanik. Beogradi zyrtar ka t drejt kur flet pr nj vizit h

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

KE: Pyetjet provokative n adres t Topit n Asamblen Parlamentare

N prfundim t fjals s tij prpara Asambles Parlamentare t Kshillit t Europs, Presidenti i Republiks i sht prgjigjur interesimit t antarve t Asambles mbi Shqiprin dhe rajonin. Ndr parlamentart evropian ka pasur edhe grek dhe serb q nuk kan nguruar t pyesin presidentin shqiptar pr shtje delicate sikurse

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama