Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjen

Total: 290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.430Z

Anëtarësimi në NATO, Ligjet miratojnë dy marrëveshje

Komisioni i Ligjeve ka miratuar dje dy marrveshje t rndsishme n kuadr t detyrimeve q duhet t plotsoj Shqipria si vend antar i NATO-s. Ligjet diskutuan dhe miratuan projektligjin “Pr aderimin e Republiks s Shqipris n marrveshjen e NATO-s “Pr komunikimin e informacionit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.061Z

QESHARAKE/ Pollo tërhiqet përsëri. Pranon Marrëveshjen e Kukanit, shton vetëm një kusht

Genc Pollo tërhiqet përsëri, duke e bërë tërësisht joserioz gjithë procesin e negociatave për kthimin në Kuvend. Gjatë takimit të orëve të vona, ai ka pranuar të firmosë Marrëveshjen e Kukanit, por ka kërkuar të shtohet si pikë fakti që ndryshimet ligjore do të miratohen de

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.630Z

BDI arrin marrveshjen me VMRO-DPMNE

Ne Maqedoni partia shqiptare BDI e udhehequr nga Ali Ahmeti dhe partia ne pushtet VMRO-DPMNE, kane nenshkruar nje marreveshje bashkepunimi per mbeshtetje te ndersjellte. Fillimisht kooperimi do jete ne raundin e dyte te zgjedhjes se presidentit ne 5 prill, si dhe per ato lokale ne 22 prill.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.275Z

Hiri, ministrat e BE arrijn marrveshjen

BE ka deklaruar se do të reduktojë zonat “no-fly” të caktuara pasi pjesa më e madhe e hapësirës ajrore të Evropës u mbyll për shkak të përhapjes së resë vullkanike nga Islanda. Ministrat e Transporteve të vendeve anëtare kanë deklaruar se do të jetë një bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Ligjet e NATO-s, PS e PD, konsensus në Komisionin e Sigurisë

Mazhoranca dhe opozita jan trsisht dakord, por ende jo pr zgjidhjen e situats politike, por pr miratimin e ligjeve n kuadr t detyrimeve q na lindin pas antarsimit n Aleancn e Atlantikut t Veriut. Deputett e opozits dhe t mazhorancs kan miratuar dje n Komisionin e Siguris n konsen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.560Z

Konference shtypi e Kryeministrit Fatos Nano me rastin e vendimit Keshillit te Ministrave te Jashtem te Bashkimit Europian, per celjen e negociatave per Marrveshjen e Stabilizim – Asociimit me Shqi

Konference shtypi e Kryeministrit Fatos Nano me rastin e vendimit Keshillit te Ministrave te Jashtem te Bashkimit Europian, per celjen e negociatave per Marrveshjen e Stabilizim – Asociimit me Shqiperine Kryeministri Fatos Nano bëri këtë deklaratë përpara medias: Kam kenaqesine te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Topi firmos 5 dekrete të qeverisë

Presidenti Bamir Topi hodhi dje firmn mbi dekretin e gjeneral brigade Vladimir Qirjazi, i cili emrohet zvendskomandant i Komands s Doktrinave dhe Strvitjes. Po dje, Topi e liroi at nga detyra e zvendskomandantit t Komands s Forcs s Bashkuar. Gjat dits s djeshme, Presidenti Topi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama