Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjen

Total: 290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Marrveshje pr lehtsimin vizave daneze

Ministri i Brendshm Bujar Nishani nnshkroi me Ambasadorin e Mbretris s Danimarks n Tiran Z.Niels Severin Munk marrveshjen pr ripranimin e personave me qndrim t paautorizuar dhe marrveshjen pr lehtsimin e lshimit t vizave. Ministri i Brendshm duke evidentuar faktin se kto marrveshje jan n vijimsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.568Z

PD: Do të votojmë pro kërkesës për arrestimin e Mark Frrokut

Pas mbledhjes së Grupit Parlamentar, Partia Demokratike ka vendosur se grupi do të votojë nesër në Parlament pro kërkesës së arrestimit të deputetit Mark Frroku, pasi Këshilli i Mandateve një ditë më parë dha lejen për autorizimin. Kështu, në seancën e nesërme në Kuvend, ku prite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Rritet konkurenca n treg

Dhoma e Tregtis dhe Industris s Tirans ka nnshkruar sot marrveshjen e mashkpunimit me Autoritetin e Konkurrencs. Marrveshja u nnshkruar nga kryetart e dy institucioneve, Gjok Uldedaj dhe Lindita Lati. Marrveshja parashikon rritje t konkurrencs s lir dhe efektive dhe konsulenc n rastet e kufizimit, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.133Z

Basha firmos marrveshjen, gati ndërtimi i parkimit nëntokësor

Kryebashkiaku Basha gjatë firmosjes së marrëveshjes I pari parkim nëntokësor për Tiranën do të nisë të ndërtohet brenda një kohe të shkurtër. Marrëveshja koncesionare e nënshkruar dje mes kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha dhe përfaqësuesit të subjektit Gener 2, Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

AAK-ORA prkrahin Spahiun n balotazh

Aleanca pr Ardhmrin e Kosovs dhe Partia ORA n Mitrovic bn t ditur sot se n zgjedhjet e t diels pr balotazh do ta prkrahin kandidatin e koalicionit AKR-LDD pr kryetar komune, Nexhmedin Spahiu. Pasi ka vizituar sot selit e dy degve, Spahiu konfirmoi para gazetarve se ka marr prkrahjen nga kto dy part

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.041Z

PD, akuza Ramës: Po fsheh gjurmët e lobingut kundër Shqipërisë

PD, përgënjeshtron Ramën, zbardh marrëveshjen origjinale Partia Demokratike i kundrprgjigjet opozits s majt se po prdor mediat pr t fshehur lobingjet kundr interesave jetike t shqiptarve, ndrsa sqaroi opinionin shqiptar lidhur me kontratn q ish-Kryeministri Nano firmosi me nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.208Z

Mungesa e likuiditetit, BSH ndërhyn në treg duke ndihmuar bankat

Operacionet N momentet e vshtira likuiditeti, bankat krkojn ndihmn e Banks Qendrore, e cila duhet t prdor mjetet e lejuara ligjore pr t derdhura shum t konsiderueshme n qarkullim. T dhnat zyrtare nga Banka e Shqipris tregojn se n tremujorin e par t ktij viti sht ndrhyr disa her n treg pr shtuar lik

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama