Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjen

Total: 290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.275Z

Hiri, ministrat e BE arrijn marrveshjen

BE ka deklaruar se do të reduktojë zonat “no-fly” të caktuara pasi pjesa më e madhe e hapësirës ajrore të Evropës u mbyll për shkak të përhapjes së resë vullkanike nga Islanda. Ministrat e Transporteve të vendeve anëtare kanë deklaruar se do të jetë një bë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.555Z

Ligjet e NATO-s, PS e PD, konsensus në Komisionin e Sigurisë

Mazhoranca dhe opozita jan trsisht dakord, por ende jo pr zgjidhjen e situats politike, por pr miratimin e ligjeve n kuadr t detyrimeve q na lindin pas antarsimit n Aleancn e Atlantikut t Veriut. Deputett e opozits dhe t mazhorancs kan miratuar dje n Komisionin e Siguris n konsen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.560Z

Konference shtypi e Kryeministrit Fatos Nano me rastin e vendimit Keshillit te Ministrave te Jashtem te Bashkimit Europian, per celjen e negociatave per Marrveshjen e Stabilizim – Asociimit me Shqi

Konference shtypi e Kryeministrit Fatos Nano me rastin e vendimit Keshillit te Ministrave te Jashtem te Bashkimit Europian, per celjen e negociatave per Marrveshjen e Stabilizim – Asociimit me Shqiperine Kryeministri Fatos Nano bëri këtë deklaratë përpara medias: Kam kenaqesine te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.706Z

Topi firmos 5 dekrete të qeverisë

Presidenti Bamir Topi hodhi dje firmn mbi dekretin e gjeneral brigade Vladimir Qirjazi, i cili emrohet zvendskomandant i Komands s Doktrinave dhe Strvitjes. Po dje, Topi e liroi at nga detyra e zvendskomandantit t Komands s Forcs s Bashkuar. Gjat dits s djeshme, Presidenti Topi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

Marrveshja SHBA-Rusi ende nuk sht gati

Gjasat jan t vogla q presidentt e SHBA-s dhe t Rusis t nnshkruajn kt jav marrveshjen e re pr reduktim t armatimit, ka theksuar sot Ministri i Jashtm i Rusis. Sergei Lavrov ka fajsuar delegacionin amerikan n negociatat pr kontrollin e armatimit, pr ngadalsimin e prpjekjeve pr t arritur marrveshjen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.542Z

Hyka prane Palermos

Jahmir Hyka mund te jete te henen nje futbollist I Palermos.Kjo ehste bere e ditur nga mediat italiane.Menaxheri tij do te jete te henen ne Itali per te nenshkruar marrveshjen.750 mije euro duhet te paguaje Palermo per te patur ne dispozicion mesfushorin e kombetares.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Ministri Shala viziton Shkupin

Ministri i Ekonomis dhe i Financave, Ahmet Shala, nesr qndron pr nj vizit zyrtare n Shkup, me ftes t homologut nga ky vend, Fatmir Besimi. Ministrat Shala dhe Besimi, me kt rast, do t nnshkruajn Marrveshjen pr Bashkpunim Ekonomik ndrmjet dy vendeve.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama