Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjen

Total: 290
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.592Z

Marrveshja SHBA-Rusi ende nuk sht gati

Gjasat jan t vogla q presidentt e SHBA-s dhe t Rusis t nnshkruajn kt jav marrveshjen e re pr reduktim t armatimit, ka theksuar sot Ministri i Jashtm i Rusis. Sergei Lavrov ka fajsuar delegacionin amerikan n negociatat pr kontrollin e armatimit, pr ngadalsimin e prpjekjeve pr t arritur marrveshjen.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.542Z

Hyka prane Palermos

Jahmir Hyka mund te jete te henen nje futbollist I Palermos.Kjo ehste bere e ditur nga mediat italiane.Menaxheri tij do te jete te henen ne Itali per te nenshkruar marrveshjen.750 mije euro duhet te paguaje Palermo per te patur ne dispozicion mesfushorin e kombetares.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.635Z

Ministri Shala viziton Shkupin

Ministri i Ekonomis dhe i Financave, Ahmet Shala, nesr qndron pr nj vizit zyrtare n Shkup, me ftes t homologut nga ky vend, Fatmir Besimi. Ministrat Shala dhe Besimi, me kt rast, do t nnshkruajn Marrveshjen pr Bashkpunim Ekonomik ndrmjet dy vendeve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Marrveshje pr lehtsimin vizave daneze

Ministri i Brendshm Bujar Nishani nnshkroi me Ambasadorin e Mbretris s Danimarks n Tiran Z.Niels Severin Munk marrveshjen pr ripranimin e personave me qndrim t paautorizuar dhe marrveshjen pr lehtsimin e lshimit t vizave. Ministri i Brendshm duke evidentuar faktin se kto marrveshje jan n vijimsi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.568Z

PD: Do të votojmë pro kërkesës për arrestimin e Mark Frrokut

Pas mbledhjes së Grupit Parlamentar, Partia Demokratike ka vendosur se grupi do të votojë nesër në Parlament pro kërkesës së arrestimit të deputetit Mark Frroku, pasi Këshilli i Mandateve një ditë më parë dha lejen për autorizimin. Kështu, në seancën e nesërme në Kuvend, ku prite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.848Z

Rritet konkurenca n treg

Dhoma e Tregtis dhe Industris s Tirans ka nnshkruar sot marrveshjen e mashkpunimit me Autoritetin e Konkurrencs. Marrveshja u nnshkruar nga kryetart e dy institucioneve, Gjok Uldedaj dhe Lindita Lati. Marrveshja parashikon rritje t konkurrencs s lir dhe efektive dhe konsulenc n rastet e kufizimit, n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:12.133Z

Basha firmos marrveshjen, gati ndërtimi i parkimit nëntokësor

Kryebashkiaku Basha gjatë firmosjes së marrëveshjes I pari parkim nëntokësor për Tiranën do të nisë të ndërtohet brenda një kohe të shkurtër. Marrëveshja koncesionare e nënshkruar dje mes kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha dhe përfaqësuesit të subjektit Gener 2, Ba

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama