Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjes

Total: 404
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:15.919Z

Bursat ne renie pas marrveshjes se borxhit ne SHBA

Pa entuiziazëm  e kanë pritur bursat miratimin në dhomën e përfaqsuesve të marrveshjes për tavanin e borxhit amerikan. Janë çelur në rënie tregjet europiane dhe aziatike, ndërsa vetëm orë më parë në SHBA, rep

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.334Z

Rezoluta 2625 zbulon petkun e marrveshjes

Shumica e popujve n Ballkan, n Evrop dhe n bot e konsiderojn pranin e rolin e Shteteve t Bashkuara t Ameriks jashtzakonisht t rndsishm pr sigurimin e paqes, stabilitetit, demokracis dhe zhvillimit ekonomik e social. N asnj sistem t marrdhnieve ndrkombtare t historis moderne t njerzimit, bota nuk k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.100Z

Nëntë vjet nga Marrëveshja e Ohrit, të gjithë të pakënaqur

Shkup Shqiptar e sllav t Maqedonis vlersojn se pakti nuk sht zbatuar si duhet N Maqedoni u shnua dje 9-vjetori i nnshkrimit t Marrveshjes s Ohrit, q i dha fund konfliktit t vitit 2001. Bashksia ndrkombtare e vlerson kt dokument si nj bazament pr t ardhmen europiane t Maqedonis. Marrveshja e Ohrit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.026Z

Pakti detar, Kushtuesja zbardh vendimin

Gjykata Kushtetuese ka zbardhur dje vendimin me an t t cilit nj muaj m par sht rrzuar marrveshja e nnshkruar mes Greqis dhe Shqipris pr caktimin e kufirit detar mes dy vendeve. N rreth 46 faqe, Gjykata Kushtetuese ka dhn argumentet e saj pr papajtueshmrin e ksaj marrveshjeje me Kus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.419Z

Komisioni i Jashtëm miraton tri projektligje për sigurinë dhe integrimin

Komisioni pr Politikn e Jashtme miratoi dje tri projektligje t rndsishme n kuadrin e siguris dhe bashkpunimit si vend antar i NATO-s dhe n frymn e reformave t integrimit evropian. Projektligji “Pr ratifikimin e marrveshjes ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.342Z

Investimi, në 6 spitale rajonale do të vendosen imazheri diagnostike

N gjasht spitale rajonale kryesore do t instalohet imazheria diagnostike. Me vendim t Kshillit t Ministrave sht propozuar projektligji “Pr ratifikimin e marrveshjes s kredis s eksportit, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris, prfaqsuar nga Ministria e Financ

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.635Z

Emri, më 9 qershor seanca në Hagë

Gjykata e Hags ka caktuar 9 qershorin si datn kur Maqedonia do t’i kundrprgjigjet argumenteve t Greqis, pas padis s ngritur nga Shkupi pr shkelje t marrveshjes s vitit 1995, pr respektimin e emrit kushtetues. Lajmin e bjn t ditur mediat maqedonase, sipas t cilave pr Greqin, e cila

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama