Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjes

Total: 404
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Me 1 Janar hyn n fuqi marrveshja pr lehtsimin e regjimit t vizave

Kur kan mbetur vetm dy dit nga hyrja n fuqi e marrveshjes pr lehtsimin e regjimit t vizave Shqipri-BE, u zhvillua nj takim pune mbi marrjen e masave pr implementimin e ksaj marrveshjeje. N takimin e drejtuar nga zv.Ministri i Brendshm, Ferdinand Poni, merrnin pjes drejtues t Gjendjes Civile, pran M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Energjia atomike, Shqipëria, marrëveshje me Agjencinë Ndërkombëtare

Komisioni pr Veprimtarin Prodhuese ka miratuar dje projektligjin “Pr ratifikimin e protokollit shtes t marrveshjes, ndrmjet Republiks s Shqipris dhe Agjencis Ndrkombtare t Energjis Atomike, pr zbatimin e garancive n t gjitha veprimtarit brthamore”. Specialistt e Min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.195Z

Armt e fshehta te Europs

A sht Italia e aft t ndrmerr sulm termobrthamor? A jan n gjendje Belgjika dhe Holanda q t hedhin bomba hidrogjenike n shnjestrat e armikut? Po si qndron puna me Gjermanin-shtet ky n t cilin frika nga forca brthamore sht aq e madhe, sa q qeveria e kaluar kundrshtoi ndrtimin e nj reaktori civil brtham

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Brukseli: Funksionimi i institucioneve, parim bazë i demokracisë

Ministri i Jashtm i Belgjiks, Steven Vanackere, vendi i t cilit ka Presidencn e rradhs s Bashkimit Europian, shprehet se funksionimi i institucioneve sht parim baz i demokracis dhe ai ka shum rndsi n prmbushjen e kritereve te Kopenhagenit. N nj intervist pr BBC, ai vlerson se n nj koh q autoritetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.393Z

Vizat,shqiptaret me te refuzuarit

Shqiptaret perballen me murin e vizave megjithe hyrjen ne fuqi te marrveshjes se lehtesimit.Shkalla e refuzimit ne Shqiperi eshte ne masen 26% teksa vendet e tjera te ballkanit e kane 14%.Keto jane rezultatet kryesore te Raportit te Monitorimit mbi Implementimin e Marreveshjes se Lehtesimit te Vizav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.824Z

Pentagoni nuk i anulon planetushtarake për Sirinë

SHBA - Pentagoni nuk ndryshon planet ushtarake për Sirinë edhe pas marrëveshjes së Gjenevës.Sipas një njoftimi të Pentagonit nënvizohet se kërcënimi qe themelor për arritjen e marrveshjes diplomatike. Redaksia Online(mag/shqiptarja.com)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.107Z

Timori Lindor “liberalizon vizat” me BE-në

Nënshkrimi i marrveshjes për heqje të vizave BE-Timor Lindor Nënshkrimi i marrveshjes për heqje të vizave BE-Timor Lindor Më 26 maj, BE dhe Timori Lindor kanë nënshkruar një marrëveshje për heqje të vizave për qëndrim të

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama