Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjes

Total: 404
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.056Z

Brukseli: Funksionimi i institucioneve, parim bazë i demokracisë

Ministri i Jashtm i Belgjiks, Steven Vanackere, vendi i t cilit ka Presidencn e rradhs s Bashkimit Europian, shprehet se funksionimi i institucioneve sht parim baz i demokracis dhe ai ka shum rndsi n prmbushjen e kritereve te Kopenhagenit. N nj intervist pr BBC, ai vlerson se n nj koh q autoritetet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.393Z

Vizat,shqiptaret me te refuzuarit

Shqiptaret perballen me murin e vizave megjithe hyrjen ne fuqi te marrveshjes se lehtesimit.Shkalla e refuzimit ne Shqiperi eshte ne masen 26% teksa vendet e tjera te ballkanit e kane 14%.Keto jane rezultatet kryesore te Raportit te Monitorimit mbi Implementimin e Marreveshjes se Lehtesimit te Vizav

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:56.824Z

Pentagoni nuk i anulon planetushtarake për Sirinë

SHBA - Pentagoni nuk ndryshon planet ushtarake për Sirinë edhe pas marrëveshjes së Gjenevës.Sipas një njoftimi të Pentagonit nënvizohet se kërcënimi qe themelor për arritjen e marrveshjes diplomatike. Redaksia Online(mag/shqiptarja.com)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.107Z

Timori Lindor “liberalizon vizat” me BE-në

Nënshkrimi i marrveshjes për heqje të vizave BE-Timor Lindor Nënshkrimi i marrveshjes për heqje të vizave BE-Timor Lindor Më 26 maj, BE dhe Timori Lindor kanë nënshkruar një marrëveshje për heqje të vizave për qëndrim të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.854Z

Kuvendi miraton huan

Me 59 vota pro t deputetve t mazhorancs sht miratuar projektligji "Pr ratifikimin e marrveshjes s huas prej 230 milion euro, pr financimin e projektit t rrugs Rrshen Kalimash. Miratimi I ktij projektiligji u shoqrua me debate t shumta midis deputetve t majt t cilt e quajtn, huan si dshtim t radhs s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.934Z

Nëntë vjet nga marrëveshja e Ohrit

9 vjet me pare u nnshkrua Marrveshja e Ohrit me t ciln iu dha fund konfliktit n vitin 2001 ne Maqedoni dhe u vendos korniza pr bashkjetes ndretnike dhe perspektiv euroatlantike. Edhe nnt vjet pas ksaj, Marrveshja e Ohrit edhe m tej e ka prkrahjen e bashksis ndrkombtare dhe t pjess m t madhe t partiv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.065Z

Marrveshjet e miratuara

Tiran (start)- Kuvendim i Shqipris ka miratuar kt t enjte me shumic votash disa projektligje dhe marrveshje t rndsishme. Kshtu, deputett kan miratuar ratifikimin e marrveshjes, ndrmjet Kshillit t Ministrave t Republiks s Shqipris dhe Mbretris s Norvegjis pr lehtsimin e lshimit t vizave", disa ndrysh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama