Rezultate te kerkimit per termin: +Marrveshjes

Total: 404
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.931Z

Shkupi braktis festën për Marrëveshjen e Ohrit

Maqedoni Gruevski e Ivanov munguan n prvjetorin e paktit q ndali konfliktin N organizimin e sekretariatit t qeveris pr zbatimin e Marrveshjes s Ohrit sht shnuar t premten mbrma nntvjetori i nnshkrimit t ktij dokumenti paqsor, q ndali konfliktin midis pals maqedonase dhe UK-s n vitin 2001. N kt prvj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.864Z

Emigrimi, marrëveshje e re me Greqinë për punësimin

Marrëveshja, për punësimin sezonal dhe emigrimin, në fillim të dhjetorit u nënshkrua me Italinë Shqipria dhe Greqia ndodhen nj hap afr marrveshjes s re t emigracionit, q do t ndryshoj mnyrn e emigrimit n vendin fqinj. Marrveshja tashm ndodhet n tratativa mes ministrive t ja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.869Z

MSA, Ratifikimi drejt fundit

Ministrja e Integrimit Evropian, Majlinda Bregu sht shprehur e qet dhe sigurt pr procesin e ratifikimit t Marrveshjes s Stabilizim Asociimit Shqipri-BE, nga vendet antar t Bashkimit Evropian. N nj intervist t dhn pr nj kanal televiziv, zonja Bregu u shpreh se MSA ka mbetur pa u ratifikuar vetm nga d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.596Z

Prifti: Marrëveshja me Sky Petroleum, kërkim për naftë dhe gaz

Kompania amerikane do të nisë kërkimet në Jug të Shqipërisë Kompania amerikane “Sky Petroleum” do t nis krkimet pr naft dhe gaz n Jug t Shqipris, pas marrveshjes s nnshkruar dje me ministrin e Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Dritan Prifti. Kjo marrveshje para

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.352Z

Me 1 Janar hyn n fuqi marrveshja pr lehtsimin e regjimit t vizave

Kur kan mbetur vetm dy dit nga hyrja n fuqi e marrveshjes pr lehtsimin e regjimit t vizave Shqipri-BE, u zhvillua nj takim pune mbi marrjen e masave pr implementimin e ksaj marrveshjeje. N takimin e drejtuar nga zv.Ministri i Brendshm, Ferdinand Poni, merrnin pjes drejtues t Gjendjes Civile, pran M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Energjia atomike, Shqipëria, marrëveshje me Agjencinë Ndërkombëtare

Komisioni pr Veprimtarin Prodhuese ka miratuar dje projektligjin “Pr ratifikimin e protokollit shtes t marrveshjes, ndrmjet Republiks s Shqipris dhe Agjencis Ndrkombtare t Energjis Atomike, pr zbatimin e garancive n t gjitha veprimtarit brthamore”. Specialistt e Min

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.195Z

Armt e fshehta te Europs

A sht Italia e aft t ndrmerr sulm termobrthamor? A jan n gjendje Belgjika dhe Holanda q t hedhin bomba hidrogjenike n shnjestrat e armikut? Po si qndron puna me Gjermanin-shtet ky n t cilin frika nga forca brthamore sht aq e madhe, sa q qeveria e kaluar kundrshtoi ndrtimin e nj reaktori civil brtham

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama