Rezultate te kerkimit per termin: +Mars

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.550Z

Opozita përgatitet për 26 mars, takim mobilizues më 19 mars

Në përgatitje për protestën e 26 marsit, partitë opozitare kanë thirrur një tubim mobilizues për datën 19 mars, siç thuhet në një 'event' të krijuar në Facebook, për t'u bërë pjesë e shumicës që do të sjell ndryshimin. Opozita paralajmëron se beteja e saj vazhdon me protestën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.074Z

Uji ne Mars

Në Mars rrjedh ujë. Lajmin e bëjnë të ditur shkencëtarët e agjencisë amerikane të hapësirës, NASA, që thonë se kanë gjetur provat e para  në këtë drejtim. Orbita që sillet rreth planetit  m&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.876Z

MISTERI/ Mumje në Mars?

Fytyra e Zotit, një mi, iguana dhe tashmë një sarkofag. Misteret rreth planetit Mars sa vijnë e shtohen. Së fundmi është publikuar një video ku shihet një shkemb në planetin e Kuq në formë sarkofagu. Sarkofagët përdoreshin në Egjiptin e lashtë për të varrosur faraonët. Shumë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.253Z

Shqipëri-Kosovë, më 26 mars

Shqipëria, edhe pse e pezulluar dhe me dy ndeshje miqësore të anuluara, atë me Arabinë Saudite (21 mars) dhe Moldavinë (26 mars), gjithsesi do ta luajë një takim në rang ndërkombëtar. Është Kosova, kundërshtarja e Shqipërisë. Tashmë ajo ka marrë formë edhe zyrtare dhe pritet mirat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.859Z

Phoenix, grmime n Mars

Pas uljes me sukses n Mars t aparatit Phoenix n Mars nga NASA, po bhen edhe prgatitjet e fundit pr t grmuar me an t robotit, gjatsia e t cilit sht rreth 2.5 metr. Drejtuesi i aparaturs, profesor n Univeristetin e Arizons, Pat Woida, deklaroi se pas provs me sukses t robotit, tashm duket se gjithka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.119Z

Google sjell ‘live’ planetin Mars

 Gjurmët e planetit Mars mund të shihen në “transmetim” të drejtpërdrejtë duke nisur që tani në kompjuterët tuaj në shtëpi me programin e “Google Earth”. Miliona vëzhgime aliene mund të zmadhohen mbi planetin e kuq, duke pasur pamjen e tij më afër se kurr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.549Z

Stoichkov therret “legjionaret” me 19 mars

Nga Bullgaria, Eris Karagjozi Trajneri i kombetares bullgare , Hristo Stoichkov mbledh futbollistet qe luajne ne klubet e huaja per parapergatitje , perpara ndeshjes me Shqiperine qe nga data 19 mars, bene te ditur nga shtabi i kombetares bullgare. Futbollistet qe luajne ne kampionatin bullgar duh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama