Rezultate te kerkimit per termin: +Mars

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.859Z

Phoenix, grmime n Mars

Pas uljes me sukses n Mars t aparatit Phoenix n Mars nga NASA, po bhen edhe prgatitjet e fundit pr t grmuar me an t robotit, gjatsia e t cilit sht rreth 2.5 metr. Drejtuesi i aparaturs, profesor n Univeristetin e Arizons, Pat Woida, deklaroi se pas provs me sukses t robotit, tashm duket se gjithka s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.119Z

Google sjell ‘live’ planetin Mars

 Gjurmët e planetit Mars mund të shihen në “transmetim” të drejtpërdrejtë duke nisur që tani në kompjuterët tuaj në shtëpi me programin e “Google Earth”. Miliona vëzhgime aliene mund të zmadhohen mbi planetin e kuq, duke pasur pamjen e tij më afër se kurr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:42.549Z

Stoichkov therret “legjionaret” me 19 mars

Nga Bullgaria, Eris Karagjozi Trajneri i kombetares bullgare , Hristo Stoichkov mbledh futbollistet qe luajne ne klubet e huaja per parapergatitje , perpara ndeshjes me Shqiperine qe nga data 19 mars, bene te ditur nga shtabi i kombetares bullgare. Futbollistet qe luajne ne kampionatin bullgar duh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.245Z

Bisedimet nisin në mars?

Nga Express më 05 shkurt 2011 në ora 18:00 Bashkimi Evropian pret që Qeveria e re e Kosovës të formohet deri në 17 shkurt, datë që përkon me tre vjetorin e pavarësisë, derisa bisedimet me Serbinë pritet të fillojnë menjëherë pas krijimit të institucioneve të reja. Deklarata ësh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.129Z

SOT ESHTE 9 MARS...

Sot është 9 mars...! Kjo datë, kjo ditë, nuk figuron në asnjë kalendar as si ditë e bardhë dhe as si ditë e zezë. Është lënë në kornizën e një dite të zakonshme, si të gjitha ditët e tjera të rëndomta të kalendarit të jetës. Kështu e kanë lënë politika dhe politikanët,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.025Z

Nasa projekton jeten ne Mars

0 brbr SSSAbrASS brbrSonda e rradhes qe do te dergohet ne Mars do te nise prodhimin atje te oksigjenitbrb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.175Z

Jeta imagjinare në planetin Mars

Për breza të tërë, njerëzimi ka ëndërruar shkuarjen në planetin Mars për të eksploruar fqinjin më të afërt të tokës. Korrespondenti i Zërit të Amerikës Mike O'Sullivan njofton se ndërsa agjenci të hapësirës si NASA po planifikojnë misione me njerëz drejt planetit, disa vulln

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama