Rezultate te kerkimit per termin: +Martino

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] martino / docs[0] 709 / hits[0] 1092 /
10 malet më spektakolare të botës (FOTO)
  • 2017-12-04

10 malet më spektakolare të botës (FOTO)

Peizazhe magjepsëse, ngjyra mbresëlënëse dhe nganjëherë të pazakonta, majat e guximshme dhe heroike, malet janë ndër elementët gjeografikë ku natyra është më e këndshme për të krijuar pamje spektakolare dhe mbresëlënëse. Tgcom24 ka zgjedhur 10 prej tyre, nga më të bukurit dhe k

Policët e maskuar si tifozë kapin shqiptarin me 200 mijë euro marijuanë
  • 2017-11-03

Policët e maskuar si tifozë kapin shqiptarin me 200 mijë euro marijuanë

Një 40 vjeçar shqiptar u arrestua nga karabinierët italianë, pasi u kap me 93 kg marijuanë. Arrestimi u krye në San Martino, ndërsa shqiptari ishte i njohur për policinë për shkak të precedentë të mëparshëm kriminal. Mediat italiane shkruajnë se shqiptare banonte prej vitesh në Xhen

No Pic available
  • 2017-10-30

Mbahet në Zagreb Kuvendi Mbarëkombëtar i Mbretëreshës Teuta

Ditë të veçanta tetori në Zagrebin e mrekullueshëm që mirëpriti zonja të nderuara nga treva të ndryshme shqiptare në Ditët e Mbretëreshës Teutë, ku u mbajt Kuvendi Mbarëkombëtar, i organizuar nga Klubi i Grave të Kroacisë, me presidente Shenida Bilali. Kjo veprimtari ka 27 vjet jet

No Pic available
  • 2017-08-09

Motori përplas adoleshentin shqiptar

Një adoleshent shqiptar ka mbetur i plagosur pasi u përplas nga një motor. Mediat italiane raportojnë se ngjarja ka ndodhur paraditen e sotme në qendër të Genovas. 14-vjeçari me origjinë shqiptare, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, u përplas nga një Skuter  ndërkohë q

No Pic available
  • 2017-08-04

Rikthehet çifti më i përfolur në showbiz?

Çifti më i përfolur në showbizin Italian, Belen Rodriguez dhe Stefano De Martino mendohet se janë kthyer përsëri bashkë dhe janë më të lumtur se kurrë. U përfol gjatë se romanca e bukuroshes argjentinase me Andrea Iannone ishte drejt fundit, edhe pse ajo e përgënjeshtroi një lajm t

No Pic available
  • 2017-08-01

Mjeda pas 80 vitesh heshtja nuk ka vend!

Nga Përparim KABO U mbushën plot 80 vite që Ndre Mjeda nuk jeton Ishte 1 gushti 1937, kur u fik në Shkodër Ndokush do të thotë: Ah, ah ai poeti i Vajit të Bilbilit Ai prifti poet dhe mund të ikë nga ngjarja dhe kujtesa si pa të keq Ka punë ndoshta, ose e ka të mbushur skedën e mendjes

No Pic available
  • 2017-07-21

Si përfundoi në burg Gomorra shqiptare me lider suprem Dario Myftiun

Policia italiane ka goditur një bandë shqiptare që merrej me trafikun e drogës, ku 12 persona, të gjithë shqiptarë kanë përfunduar në burg. Tetë prej tyre janë burgosur më herët. Aktiviteti i bandës shtrihej në Padova Trebaseleghe, San Martino di Lupari dhe Camposampiero. Lideri supr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama