Rezultate te kerkimit per termin: +Martino

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] martino / docs[0] 709 / hits[0] 1092 /
Javë tragjike me emigrantët, therje e vrasje mes tyre
  • 2015-07-27

Javë tragjike me emigrantët, therje e vrasje mes tyre

Në Greqi gjendet i vrarë dhe djegur një 21-vjeçar. Nga Italia vijon të trondisë vrasja e Ismail Lulit nga dy bashkëkombësit Igli Meta dhe Marjo Mema. Mediat fqinje nisin t'i japin të tjera ngjyrime ngjarjes, duke e cilësuar si një krim rreth Kanunit dhe ISIS-it. Ekzekutimi çnjerëzor i

Media italiane: Vrasja e Ismailit të kujton Kanunin shqiptar
  • 2015-07-26

Media italiane: Vrasja e Ismailit të kujton Kanunin shqiptar

Vrasja e të riut shqiptar në Itali për një femër, ka një aspekt simbolik që ngjan me Kanunin, kodin e nderit që ofron gjakmarrjen, dhe ekzekutimet me prerje kokash të tmerrshme të ISIS. Kështu e ka cilësuar “Il giornale.it” vras

Itali gjendet i therur nje i ri shqiptar dyshimet mbi shoket FOTO
  • 2015-07-22

Itali gjendet i therur nje i ri shqiptar dyshimet mbi shoket FOTO

Nje i ri shqiptar eshte vrare ne Itali Ismail Luli eshte gjetur i therur me thike ne pyllin e SantAngelo ne Vado province e Pesarobr br Si te dyshuar per krimin jane dy te rinj shqiptare miq te viktimes me moshe 20 dhe 21 vjecare te cilet jane arrestuarbr br Viktima Ismail Luli 17 vjec u gjet i

Vritet 17-vjeçari shqiptar në Itali, i presin fytin
  • 2015-07-21

Vritet 17-vjeçari shqiptar në Itali, i presin fytin

Mbrëmjen e të dielës nuk ishte kthyer në shtëpi dhe mamaja e tij i ishte drejtuar karabinierëve për ndihmë. Edhe miqtë e tij gjatë tërë kohës i kishin lënë mesazhe në Facebook, por askush nuk i kishte kthyer përgjigje. Bëhet fjalë për një 17-vjeçar të identifikuar si Ismaele

Kupa e Amerikes Paraguai mundet 6-1
  • 2015-07-01

Kupa e Amerikes Paraguai mundet 6-1

brbrArgjentina eshte skuadra e dyte qe prt nje bilete per ne finalen e Kupes se Amerikes ne futboll Ne stadiumin Municipal skuadra e drejtuar nga Lionel Mesi shpartalloi Paraguain me rezultatin e thelle 6-1 duke treguar ne nje takim te vetem forcen dhe agresivitetin e saj qe i mungoi per gjate gjith

Messi në rolin e trajnerit: Tata, largoje Mascheranon! (Video)
  • 2015-07-01

Messi në rolin e trajnerit: Tata, largoje Mascheranon! (Video)

Lionel Messi është gjithçka te Argjentina. Për një moment mbrëmë Messi e luajti edhe rolin e trajnerit. Leo iu afrua Tata Martinos 15 minuta para ndeshjes për ti dhënë një këshillë."Tata, largoje Mascheranon nga loja" i ka

Shokohet Italia, Conte para gjyqit
  • 2015-06-30

Shokohet Italia, Conte para gjyqit

Prokuratori i Kremones, Roberto di Martino ka kërkuar që Antonio Konte, trajneri i kombëtares italiane të dalë para gjyqit. Konte akuzohet për “dëmtim” të futbollit me anë të trukimit të ndeshjeve. Trajneri i “axurrëve&rdq

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama