Rezultate te kerkimit per termin: +Martino

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] martino / docs[0] 709 / hits[0] 1092 /
OKB-'Në Shqipëri 80% e ekonomisë e jashtëligjshme'
  • 2008-04-02

OKB-'Në Shqipëri 80% e ekonomisë e jashtëligjshme'

    Raporti i Kombeve të Bashkuara e paraqet Shqipërinë si një vend ku 80-90% e ekonomisë së vendit është e jashtëligjshme. Raporti voluminoz i përgatitur për 10 muaj e paraqet Shqipërinë me një pamje të errët. Për këtë raport shkruan Instituiti Italian "Carlo De Mart

No Pic available
  • 2008-03-15

Italia, nën rrezikun e një grushti shteti të drejtuar nga Anglia

1967-a ishte viti i zgjedhjeve më dramatike në Itali, pas atyre të mbajtura në vitin 1948. Po konkretizohej frikshëm ideja që pushteti të binte në duart e Partisë Komuniste. Aq shumë, sa fuqitë e Aleancës Atlantike, përpara tmerrit se brenda në këtë grupim politik mund t‘ia behte p

Kaziragi: “Shqipëria di gjithçka për ne, ne shume pak për ta”
  • 2007-05-31

Kaziragi: “Shqipëria di gjithçka për ne, ne shume pak për ta”

Italia U-21 e Pier Luixi Kaziragit dhe Xhanfrako Zolës kreu sot stërvitjen e fundit në prag të ndeshjes me Shqipërinë, nesër në Pontendera (ora 18:00, direkt ne Rai Tre) e vleshme për kualifikueset e Kampionatit Europian 2007-2009. Kaziragi pranoi se do te këtë përballë një kundërsht

U-21, Kaziragi shpall 21 “anti-shqiptarët”
  • 2007-05-25

U-21, Kaziragi shpall 21 “anti-shqiptarët”

Trajneri i Italisë U-21, Kaziragi shpalli 21 të besuarit e tij për ndeshjen kundër Shqipërisë në "Manuci" të Pontederës, me 1 qershor 2007. Portierë: Konsilji, Sirigu. Mbrojtës: Belmonte, Boketi, Krishito, Marzorati, Mota, Rikler, Marko Rosi. Mesfushorë: Cigarini, Kandreva, De Ceglje, De

U-21,  Itali - Shqipëri: sfidë “Kievo”, Rikler - Rudho
  • 2007-05-25

U-21, Itali - Shqipëri: sfidë “Kievo”, Rikler - Rudho

Një sfidë e vogël në U-21 Itali-Shqipëri është midis dy lojtarëve të Kievos: sulmuesit shqiptar Xhulian Rudho dhe mbrojtësit Rikler. Juventusi dhe Parma, me nga tre lojtarë secili, janë dy skuadrat më të përfaqësuara në listën 21 lojtarëvë të thirrur nga Pierluixhi Kaziragi për

Visoka, “knockout” për rekord
  • 2007-04-17

Visoka, “knockout” për rekord

"Mr 15 sekondëshi" është futur në mesin e dhjetë "knockout"-uesve më të shpejtë të ringut profesionist Fitorja me nokaut që boksieri shqiptar i kategorisë gjysmë të rëndë në boksin profesionist, Xhavit Visoka, ka shënuar në përballjen e 14 prillit kundër sllovakut Michal Roman

Kryeministri Fatos Nano zhvilloi sot, gjatë vizitës së tij në Itali, një takim me Ministrin italian të Mbrojtjes, Antonio Martino.

Kryeministri Nano u shpreh se Italia është partneri ynë k
  • 2004-04-07

Kryeministri Fatos Nano zhvilloi sot, gjatë vizitës së tij në Itali, një takim me Ministrin italian të Mbrojtjes, Antonio Martino. Kryeministri Nano u shpreh se Italia është partneri ynë k

Kryeministri Fatos Nano zhvilloi sot, gjatë vizitës së tij në Itali, një takim me Ministrin italian të Mbrojtjes, Antonio Martino. Kryeministri Nano u shpreh se Italia është partneri ynë kryesor, dhe me këtë rast ka vlerësuar ndihmën e dhënë nga Forcat e Armatosura Italiane për mb