Rezultate te kerkimit per termin: +Martino

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] martino / docs[0] 709 / hits[0] 1092 /
Të divorcuar dhe të lumtur, 7 çifte vip që kanë mbetur miq
  • 2017-07-20

Të divorcuar dhe të lumtur, 7 çifte vip që kanë mbetur miq

A do të nodhë kështu edhe me Angelina Jolie e Brad Pitt? A e mbani mend filmin Lufta e trëndafilave? Një çift shumë i dashuruar që divorci i hidhur i shndërron në armiq të betuar që janë në gjendje të shkatërrojnë njëri-tjetrin. Por divorc nuk do të thotë patjetër luftë e hapur

No Pic available
  • 2017-07-06

Itali, i riu shqiptar vdes tragjikisht në një kopshtari

Një shqiptar 26 vjeçar ka gjetur vdekjen mëngjesin e djeshëm, teksa ishte në punë. Ngjarja ka ndodhur Arenzano, ku ka humbur jetën shqiptari Kurt Nezha, i cili u godit nga një trung peme, ndërsa punonte si kopshtar. Ai u dërgua me urgjencë në spitalin San Martino, por fatkeqësisht nuk k

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare
  • 2017-06-14

Ernesto Sabato: Historia ime shqiptare

Luan Rama Ernesto Sabato, shkrimtari i shquar argjentinas dhe ndër më të mëdhenjtë e kontinentit latino-amerikan ka shumë vite që ka vdekur. Një shkrimtar që jetoi gjatë, shumë gjatë dhe që pothuaj një dhjetëvjeçar ai u shkëput nga letërsia, pasi nuk shikonte mirë nga sytë, çka

Rubygate, Berluskoni në Prokurori: Kam qenë viktimë e shantazhit
  • 2017-02-24

Rubygate, Berluskoni në Prokurori: Kam qenë viktimë e shantazhit

Silvio Berluskoni ka dëshmuar në Prokurorinë e Milanos në kuadër të hetimeve që e shohin pjesë të dëmtuar mbi një tentativë shantazh të pësuar nga disa vajza, që kanë qenë pjesë e dëshmisë mbi çështje Ruby. Ka qeve vetë ish-kryeministri italian në muajt e shkuar, ai që ka de

No Pic available
  • 2017-02-14

Adoleshenti vritet nga 10 gr hashash, hidhet nga ballkoni

Një 16-vjeçar humbi jetën në Lavagna, një qytet i vogël në periferi të Xhenovas, pasi u hodh nga ballkoni i apartamentit në katin e tretë të një pallati për ti shpëtuar kontrollit të policisë Financiare të Chiavarit. Siç raportojnë mediat italiane, gjithçka nisi gjatë një kontr

Mjeda, mes teologjisë dhe vargjeve të zemrës
  • 2016-12-13

Mjeda, mes teologjisë dhe vargjeve të zemrës

150 vjetori i Ndre Mjedës kremtohet në Biblotekën Kombëtare Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë, zhvilloi të martën, më 13 dhjetor, aktivitetin kremtues në 150-vjetorin e lindjes së poetit të shquar Ndre Mjedja, me pjesëmarrjen e Ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro-Furxhi, të ftuari

Anri Sala, pjesë e Onufri 22
  • 2016-12-12

Anri Sala, pjesë e Onufri 22

Anri Sala do të jetë një ndër artistët pjesëmarrës në edicionin e 22 të Konkursit Ndërkombëtar Onufri. Bri emrave të pjesëmarrësve në këtë edicion, që do kurohet nga Fani Zguro, nën moton “Stranger than kindness” figuron dhe emri i artistit të njohur shqiptar. Bashkë