Rezultate te kerkimit per termin: +Martino

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] martino / docs[0] 709 / hits[0] 1092 /
No Pic available
  • 2016-06-18

SHIKOJMË NGA LARG, MENDOJMË PËR TY, O MOJ E BUKURA SHQIPËRI

 Në ditët e kulturës shqiptare në Mantova -Reportazh nga Ndue Lazri  U deshën ato pika lot malli të bukuroshes shkodrane Albina Lufi, që atmosfera në sheshin Mantegna të Mantovës të bëhej shumë emocionuese. Kori i Ansamblit të këngëve e valleve të Tiranës sapo kishte nisur të k

Një bisedë e shkuar me Ernesto Sabaton
  • 2016-06-13

Një bisedë e shkuar me Ernesto Sabaton

– “Nëna ime ishte shqiptare dhe fliste shqip. Ajo ishte si një perëndi për mua… Në Shqipëri do të kem rastin të njoh vendin e paraardhësve të mi. Jam shumë i prekur nga ftesa që më është bërë.  Pesë vjet nga vdekja e shkrimtarit më 2011 Ernesto Sabato, shkrimtar

Poetët e traditës duhet tu nënshtrohen gjykimeve të reja
  • 2016-06-09

Poetët e traditës duhet tu nënshtrohen gjykimeve të reja

“Poezia shqipe, një histori letrare”. Gazmend Krasniqi sjell në një libër një histori ndryshe të rrugëtimit letrar në vend “Poezia shqipe, një histori letrare” është studimi më i ri me autor Gazmend Krasniqin, i cili sjell një qasje të re të të vështruarit t

Një perlë e fshehur midis maleve të Dhërmiut
  • 2016-05-12

Një perlë e fshehur midis maleve të Dhërmiut

Intervistë me murgun at Ksenofondon të manastirit Burimi jetëdhënës i Stavrillit, Dhërmi! Nga Miron Çako Përgjatë rrugës piktoreske të bregut të detit Jon, sapo kalon fshatin Dhërmi dhe i afrohesh një tjetër fshati me emrin Ilias bën një kthesë majtas dhe futesh në një rrugë t

Belen Rodriguez qan në TV: Jam një grua e brishtë
  • 2016-04-19

Belen Rodriguez qan në TV: Jam një grua e brishtë

Belen Rodriguez nuk ka arritur ti mbajë lotët në televizion ndërsa ka folur për jetën e saj. Shoëgirl është rrëfyer për Paola Perego pa filtra në Domenica In.  Ajo ka thënë se edhe pse nuk duket e tillë thellë-thellë është një grua e brishtë. Për familjen ajo tha se është sh

Belen shfaqet sensuale e zhveshur në vaskë
  • 2016-02-23

Belen shfaqet sensuale e zhveshur në vaskë

Transmetuar më 23.02.2016 - 12:45 Bukuroshja argjentinase, shumë e famshme në Itali, Belen Rodriguez është imazhi i përzgjedhur për këpucët Trendytooshoes dhe në profilet e saj në rrjetet sociale ka

Belen çmend fansat, nudo në vaskë (Foto)
  • 2016-02-23

Belen çmend fansat, nudo në vaskë (Foto)

Bukuroshja argjentinase, Belen Rodriguez është imazhi i përzgjedhur për këpucët Trendy too shoes dhe në profilet e saj në rrjetet sociale ka publikuar disa fragmente të reklamës së saj. Argjentinasja, e cial është beqare prej pak koh&e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama