Rezultate te kerkimit per termin: +Martino

Meta: total 709 / total_found 709 / time 0.000 / keyword[0] martino / docs[0] 709 / hits[0] 1092 /
No Pic available
  • 2010-03-05

Rrogat: Kapelo e Lipi më të pasurit, nigeriani më i varfri

Tekniku i Anglisë fiton 8.8 milionë euro në vit, Shaibu Nadia vetëm 125 mijë Të pasur dhe të varfër. Por asgjë nuk është e përcaktuar në një mënyrë të barabartë. Të pasurit: ata janë komisarët teknikë të kombëtareve europiane, të cilat kanë mundur të sigurojnë kualifikim

No Pic available
  • 2010-02-15

Libri i Vespës, Berluskoni rrëfen gjithçka

Autori i Lajmit: Redaksia Milano – Miqtë me të cilët ajo ka bashkëbiseduar dje thanë se ajo ishte e çuditur, por dhe e hidhëruar në të njëjtën kohë. Kjo sepse gjatë mbrëmjes së të martës asaj nuk i ishte rezervuar asnjë vend në poltronë. Dhe në fakt, vetëm një ditë më von

No Pic available
  • 2010-02-14

“Beteja” e re e Berluskonit, do vilën ku rri Lario

 Kryeministrit italian, Silvio Berluskoni i ka shkuar ndër mend të marrë shtëpinë ku jeton ish-gruaja e tij, me të cilën është në mes të procesit të divorcit, Verenika Lario. Miqve të tij Berluskoni iu është ankuar se “Këtu jam mërzitur, dua të iki”. Rezidenca në

No Pic available
  • 2010-01-06

Itali, një shqiptar i infektuar me virusin A/H1N1

SAVONA-Një shqiptar emigrant në Itali ka rezultuar i prekur na virusi A/H1N1. Ai është një 31-vjeçar me banim në Savona dhe prej disa ditësh ndodhet i shtruar në terapi intensive në repartin e reanimacionit në spitalin “San Martino” të Xhenovas. Lajmi bëhet i ditur nga media italian

No Pic available
  • 2010-01-04

Itali, një shqiptar i infektuar me virusin AH1N1

SAVONA- Një shqiptar 31 vjecar me banim në Savona, prej disa ditësh ndodhet i shtruar në terapi intensive në repartin e reanimacionit në spitalin San Martino të Gjenovas.31 vjecarit i janë konstatuar simptomat e sëmundjes virale (temperaturë të lartë dhe probleme të rënda të frymëmar

No Pic available
  • 2009-12-11

Zëri ikën nga bobinat

Dixhitalizohet pasuria folklorike zanore. Mijëra orë regjistrime kalojnë nga shiritat manjetikë në formatin dixhital. Drejtori i projektit Dietrich Schüller: "Ne austriakët kemi Moxartin, Bethovenin, Hajdnin kurse ju keni këngëtarët tuaj nga Tepelena, Gjirokastra, Himara apo Shkodra, nj

No Pic available
  • 2009-12-11

Çifteli & këngë djepi të ‘900-ës në Berlin

Një bilanc paradoksal dhe disa zbulime të pazakonta kanë dalë dje në dritë, pasi u paraqit mbyllja e projektit më të rëndësishëm në kulturën e etnografisë shqiptare; dixhitalizimi i fondit të vjetër arkival të Institutit të Kulturës Popullore me një vëllim prej afërsisht 1200 o